НОВИНИ

В Україні за рік не було жодного випадку антисемітського насилля в Україні - Держдеп США

Зазначається, що у 2016 році був зафіксований один такий випадок, у 2015 році - теж один, 4 випадки у 2014 році і 4 - в 2013 році.
Державний департамент Сполучених Штатів Америки не зафіксував випадків антисемітських насильств в Україні упродовж всього 2017 року. Про це заявив директор департаменту у справах релігій та національностей Мінкульту Андрій Юрашвін, повідомляє Укрінформ. 

 

"Антисемітських насильств впродовж всього 2017 року не було зафіксовано і це на відміну від попередніх років", - зауважив він.

 

Зокрема, він підкреслив позитивну динаміку у цьому питанні за останні роки.

 

За його словами, у 2016 році був зафіксований один такий випадок, у 2015 році - теж один, 4 випадки у 2014 році і 4 - в 2013 році.

 

"Тобто ми бачимо, що кількість фактів насильства зменшується. Динаміка є позитивна і тому для різноманітних спроб з боку окремих українських і закордонних організацій звинувачувати Україну у прогресуванні саме цього виду насильства підстав немає", -наголосив він.

 

Нагадаємо, 10 травня Асоціація єврейських громадських організацій та громад України відреагувала на лист 56 конгресменів США до Держдепартаменту щодо "антисемітизму в Україні", заявивши, що в Україні не героїзують "нацистських колаборантів" та не підтримують заперечення Голокосту. 

 

26 квітня 56 конгресменів Сполучених Штатів Америки заявили про занепокоєння через зростання фінансованого державою антисемітизму і заперечення Голокосту в Європі, зокрема в Україні та Польщі.  Зазначається, що конгресмени закликали Держдепартамент приєднатися до  "боротьби проти антисемітизму, ксенофобії і всіх форм нетерпимості, закликавши уряди Польщі та України беззастережно відмовитися від спотворень Голокосту і вшанування нацистських колабораціоністів". Так, конгресмени заявили, що Україна прославляє "нацистських колабораціоністів Степана Бандеру, Рамана Шухевича та Організацію українських націоналістів, а також Українську повстанську армію". Прославленням нацистських колаборантів, на думку конгресменів, є "проупівська кампанія 2017 року", яку проводив Інститут нацпам'яті, а саме перейменування вулиць на честь діячів ОУН-УПА Степана Бандери та Романа Шухевича у Києві та  проведення фестивалю Шухевича у Львові У свою чергу, конгресмени відзначили, що "неонацистський батальйон Азов" повинен бути розпущеним, а не включеним до складу Нацгвардії.

 

Згодом директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович відреагував на лист 56 конгресменів Сполучених Штатів Америки до Держдепартаменту щодо "антисемітизму в Україні",  назвавши дане звернення "змішуванням некомпетентності та свідомим спотворенням інформації, змішуванням правди і брехні".

 

Як повідомлялось, Міністерство внутрішніх справ України відкинуло звинувачення 57 конгресменів США щодо  фінансуванні Україною антисемітизму.  У відомстві нагадали, що в жовтні 2017 року Національна поліція викрила організоване злочинне угруповання, яке, за даними слідства, протягом 2016-2017 років здійснювало напади на дипломатичні установи, іноземні організації, пам’ятки архітектури й культові споруди на території держави з «провокативною метою підриву дружніх відносин» України з іноземними партнерами, зокрема, США, Польщею, Угорщиною, Ізраїлем. Крім того, у міністерстві також відкидають звинувачення на адресу військового підрозділу Національної гвардії України, який конгресмени назвали "неонацистським батальйоном "Азов".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.