НОВИНИ

Станіслав Черногор: Поява безвізу стала поштовхом до збільшення мобільності мешканців Донеччини та Луганщини

За словами керівника ГО «Фонд розвитку громади» з Краматорська, безвіз — ще один аргумент для боротьби в цій гібридній війні за мізки.

Поява безвізового режиму з Європейським союзом стала поштовхом до збільшення мобільності мешканців Донецької та Луганської областей. Про це в інтерв’ю Тижню розповів досвідчений мандрівник, керівник ГО «Фонд розвитку громади» з Краматорська Станіслав Черногор

 

"Якщо отримати закордонний паспорт уже багато років було не дуже складно, то з отриманням віз, особливо після окупації обласних центрів, виникали проблеми. І суто психологічні (дадуть чи ні візу), і пов’язані з витрачанням часу та грошей. Щоб отримати візу навіть до найближчої Польщі, треба було їхати до Харкова, Дніпра чи Києва. Звичайно, мало хто робив би це для того, щоб подивитися європейські столиці у вихідні. Бо мороки більше, ніж задоволення. А зараз реально зріс відсоток тих, хто «не за всі гроші світу» вирішує подорожувати", - сказав він.

 

За словами Черногора, серед його знайомих уже дуже багато тих, для кого це вже не дивина й стає родинною традицією, тоді як ще кілька років тому на Донеччині можна було побачити дуже багато людей, які ніколи не виїжджали навіть за межі області.

 

"Наприклад, у 2015-му наша організація ініціювала ознайомчий тур для переселенців різними областями України. Ми були здивовані масштабом осілості: у ньому майже всі побачили щось за межами Донбасу вперше. А що вже казати про дальші мандри. І, звичайно, безвіз — ще один аргумент для боротьби в цій гібридній війні за мізки. Без пропаганди — просто констатація факту", — розповів він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.