НОВИНИ

Нові мита США загрожують підриву світової торговельної системи - МВФ

У МВФ зазначили, що в подальшому наслідки введення мит послаблять національні і міжнародні інвестиції в США.

Директор Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявила, що нові торгові мита Сполучених Штатів Америки загрожують підриву світової торговельної системи та пошкодження американської економіки. Про це повідомляє Reuters.

 

За її словами, не варто применшувати макроекономічний вплив нових мит США.

 

Водночас вона зауважила, що вони будуть мати більший економічний ефект, якщо Канада і Німеччина введуть відповідні заходи.

 

"Ці заходи ... швидше за все, віддалять світ від відкритої, справедливої і заснованої на правилах торгової системи з несприятливими наслідками, як для економіки США, так і для торгових партнерів", - підкреслила вона.

 

 

 

 

Наголошується, що в подальшому наслідки введення мит послаблять національні і міжнародні інвестиції в США.

 

Нагадаємо, 6 червня Європейський союз схвалив рішення щодо введення мита на імпорт продукції зі США.

 

Як повідомлялося, 5 травня США призупинили безмитне ввезення товарів з України.

 

1 травня  Сполучені штати Америки ввели підвищені тарифи на сталь та алюміній з Євросоюзу, Канади та Мексики. Зазначається, що з 1 червня уся сталь з країн союзу, Канади та Мексики підпадатиме під 25% мито, а алюміній з цих країн на 10%.  

 

Згодом канадський уряд підготував перелік контрзаходів у відповідь на введення Сполученими штатами Америки мита на імпорт сталі і алюмінію з Канади, ЄС та Мексики.

 

29 квітня стало відомо, що  США висунули ультиматум ЄС та Канаді через "митну війну". Тоді Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа вимагала від країн Європейського Союзу та Канади погодитися на квоти на експорт металів в США.