НОВИНИ

Каталонія оголосила про відновлення роботи представництв за кордоном

Зазначається, що каталонські представництва знову відкриються у Вашингтоні, Лондоні, Берліні, Римі та Женеві.

Каталонський регіональний уряд відновлює дипломатичну роботу через два тижні після завершення прямого управління Мадрида. Про це повідомляє La Vanguardia.

 

Зазначається, що каталонський міністр закордонних справ Ернест Марагалл під час прес-конференції в Брюсселі заявив, що в найближчі два-три тижні знову відкриються каталонські представництва у Вашингтоні, Лондоні, Берліні, Римі та Женеві.

 

За його словами, на другому етапі уряд знову відкриє офіси в Парижі, Лісабоні та країнах Північної Європи, однак не надав більш детальної інформації.

 

Стосовно Брюссельського офісу Марагалл висловив впевненість у тісному встановленні зв'язків з європейськими інституціями та відзначив, що "ЄС має прийняти більш чіткі критерії для заохочення діалогу".

 

Нагадаємо, 1 червня в Іспанії затвердили новий регіональний уряд Каталонії, куди не увійшли політики, які перебувають у в'язницях або втекли за кордон.

 

Як повідомлялося 30 травня, глава женералітату Каталонії Кім Торра призначив новий склад кабінету міністрів, члени якого не перебувають під слідством у справі про незаконне проголошення незалежності регіону в 2017 році. 

 

Раніше новий глава женералітату Каталонії Кім Торра відкинув застереження прем’єра Іспанії Маріано Рахоя і включив до уряду двох ув’язнених політиків і двох політиків, які втекли за кордон. Однак 21 травня іспанський уряд не затвердив новий уряд Каталонії, що означає продовження прямого управління регіоном з Мадрида. 

 

14 травня парламент Каталонії з другої спроби обрав Кіма Торру головою регіонального уряду.