НОВИНИ

У МОЗ повідомили, коли медреформа запрацює в повному обсязі

Зазначається, що загалом надійшло 233 заявки щодо договорів між НСЗУ та медичними закладами первинної допомоги.

Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк повідомив, що з липня 149 медичних закладів комунальної власності отримають фінансування від Національної служби здоров'я на підставі укладених договорів, таким чином, медреформа запрацює в повному обсязі. Про це в четвер, 14 червня, він заявив на брифінгу.

 

"З липня нас чекає початок медичної реформи повною мірою. Вона розпочинається для 149 центрів первинної медико-санітарної допомоги у 20 областях України, на території, де живе 8 мільйонів людей. Ці 149 медзакладів та їх відокремлені амбулаторії будуть працювати за новими правилами. Вони перестануть отримувати кошти від МОЗ та місцевої влади на своє утримання. У них уже є договори з НСЗУ, і НСЗУ буде оплачувати їм чітко виписаний перелік медичних послуг", – повідомив Ковтонюк.

 

Водночас голова Національної служби здоров'я Олег Петренко зазначив, що наразі йдеться лише про комунальні заклади первинної меддопомоги. Зокрема, з виділених на фінансування первинної медичної ланки за принципом "кошти йдуть за пацієнтом" на другу половину 2018 року вісім млрд грн наразі медзаклади уклали договорів з НСЗУ на суму 1,5 млрд грн.

 

За його словами, днями НСЗУ укладе договори з дев'ятьма приватними медичними закладами, які також будуть надавати населенню послуги первинної медичної допомоги. Загалом з моменту оголошення про початок укладення договорів між НСЗУ та медичними закладами первинної допомоги надійшло 233 заявки: 186 від комунальних медзакладів, 21 – від медзакладів комунально-бюджетної форми власності і 26 – від приватних медзакладів. Договори були укладені з тими, хто виконав всі вимоги щодо матеріально-технічного оснащення та сервісу.

 

Крім того, Петренко підкреслив, що найбільше договорів з НСЗУ уклали медзаклади первинної допомоги Вінницької, Полтавської областей, Київ, найменше – Сумська , Тернопільська, Волинська та Луганська області, у них жоден медзаклад первинних не уклав договір з НСЗУ.

 

Голова НСЗУ також нагадав, що з 1 липня вступає в дію наказ МОЗ №504, яким визначається порядок надання первинної медичної допомоги та перелік послуг. Для пацієнтів ці медичні послуги будуть повністю безкоштовні. За його словами, МОЗ очікує, що пацієнти почнуть звертатися частіше саме до лікарів "первинки" для вирішення своїх медичних проблем.

 

Стосовно фінансування тих медичних закладів, які з різних причин іще не уклали договорів з НСЗУ, Петренко наголосив, що уряд прийняв постанову про перерозподіл коштів програми медичних гарантій на субвенцію для таких медзакладів. За його словами, вони отримають субвенцію в тому обсязі, що і в ІІ кварталі 2018 року.

 

Нагадаємо, 2 квітня стартував перший етап медичної реформи, а саме –  вибір лікаря первинної медичної допомоги в рамках кампанії "Лікар для кожної сім'ї".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.