НОВИНИ

Мінґареллі заявив, що повноваження ДБР, НАБУ та СБУ мають бути чітко розмежовані

Зазначається, що розподіл відповідальності правоохоронних органів важливий для прогресу в секторі верховенства права в Україні.

Голова представництва Європейського союзу в Україні Хюґ Мінґареллі заявив, що повноваження Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро та Служби безпеки України мають бути чітко розмежовані. Про це він повідомив у четвер, 14 червня.  

 

"За останні 3-4 роки в Україні було створено цілу низку силових відомств. Тому дуже важливо бачити чітке розмежування повноважень між цими відомствами – ДБР, СБУ і НАБУ", – наголосив Мінґареллі.  

 

За його словами, розподіл відповідальності правоохоронних органів важливий для прогресу у секторі верховенства права в Україні.

 

"Для ЄС дуже велика честь бути в центрі зусиль щодо розподілу відповідальності і розмежування повноважень правоохоронних органів. Ми переконані, що без прогресу в секторі верховенства права буде дуже важко досягати прогресу в інших напрямках політичного та економічного життя України. Тому робота в секторі верховенства права є критично важливою і ціллю нашою присутності в Україні", – додав він.

 

Нагадаємо, що 16 листопада конкурсна комісія обрала керівником Держбюро розслідувань Романа Трубу. Згодом президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Романа Труби Директором Державного бюро розслідувань.

 

Державне бюро розслідувань - центральний орган виконавчої влади, який буде здійснювати правоохоронну діяльність з метою попередження, виявлення, припинення, розкриття і розслідування злочинів, віднесених до його компетенції. Закон "Про Державне бюро розслідувань" був прийнятий Верховною Радою 12 листопада 2015 року і підписанийпрезидентом 14 січня 2016 року. 1 березня документ набув чинності.