НОВИНИ

Уряд дозволив використовувати смартфони замість касових апаратів

Гройсман заявив, що ухвалене рішення дозволить бізнесу зекономити близько двох мільярди гривень.

Кабінет міністрів України ухвалив пілотний проект реєстрації та експлуатації касових апаратів та спрощення їхнього використання, який передбачає реєстрацію розрахунків за допомогою мобільних телефонів, планшетів, ноутбуків та інших засобів комунікації. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, 13 червня.

 

Водночас прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що раніше підприємці повинні були купувати дороге обладнання і щомісяця вносити плату за здійснення таких операцій.

 

"Уявіть собі – це все монопольна історія, "рішали" закріпили за собою право: продають за 20 тисяч гривень апарат, держава штрафує, якщо його немає, та ще й за кожен апарат 200 гривень в місяць платити. Ось за такі речі не поважають державу", – розповів він.

 

Гройсман також додав, що ухвалене рішення дозволить бізнесу зекономити близько двох мільярди гривень на цих додаткових оплатах.

 

"Це ж не бізнес – продавати касові апарати. Це була монополія, щоб бізнес посадити на голку, зараз наша система дає можливість відмовитися від касових апаратів. Це звільнення від "кассоаппаратного" рабства", – наголосив глава уряду.

 

Нагадаємо, у грудні 2017 року уряд підвищив поріг річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів і надання послуг, що можна здійснювати без застосування касового апарату. Так, поріг річного обсягу операцій без касового апарату підвищений з з 200 тис. грн до 500 тис. грн і з 75 тис. грн до 250 тис. грн в залежності від форми і умов здійснення діяльності на один структурний підрозділ суб'єкта господарської діяльності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.