НОВИНИ

Італія викликала посла Франції через заяву Макрона про мігрантів

Президент Франції вважає цинічним і безвідповідальним дії італійського уряду щодо 629 мігрантів на борту рятувального судна Aquarius.

Міністерство закордонних справ Італії викликало французького посла через заяву президент Еммануеля Макрона, який розкритикував діїі італійського уряду щодо 629 мігрантів на борту рятувального судна Aquarius. Про це йдеться на сайті італійського дипвідомства.

 

"Після вчорашніх заяв у Парижі з приводу судна Aquarius міністр закордонних справ та міжнародного співробітництва Енцо Моаверо Міланезі сьогодні вранці викликав посла Франції в Італії", - повідомили в італійському МЗС.

 

Зазначається, що 12 червня речник Макрона Бенжамен Гріво заявив що вважає цинічним і безвідповідальним дії італійського уряду.

 

 

"Якби берег Франції був найближчим до судна, воно змогло б пристати до берега" - зауважив він.

 

Нагадаємо, сотні мігрантів застрягли на борту рятувального корабля в Середземному морі, після того як Італія відмовила судну заходити в порт.  Так, 629 людей, включаючи вагітних жінок та багато дітей, були врятовані в суботу кораблем Aquarius з французької  неурядової організації спільно з німецьким центром SOS Mediterranee. Наразі корабель знаходиться між Мальтою та Сицилією, чекаючи на безпечний порт. 

 

Раніше Сальвіні у спільній заяві з міністром, відповідальним за італійську берегову охорону, Даніло Тонінеллі, заявив, що мігрантів має прийняти Мальта, яка "не може продовжувати шукати інший шлях, коли йдеться про дотримання точних міжнародних конвенцій про захист людського життя".

 

Також на півдні Італії декілька мерів збунтувалися проти  рішення віце-прем’єра Маттео Сальвіні закрити порти країни для рятувального судна.

 

Згодом прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що відкриє порт країни для рятувального судна Aquarius, який застряг у Середземному морі через відмову Італії та Мальти прийняти його.