НОВИНИ

У МЗС повідомили, скільки Україна працювала над меморандумом проти РФ в суді ООН

За словами Качки, певна підготовча робота була ще на стадії консультацій з Росією в 2015-2016 роках.

Міністерство закордонних справ повідомило, що Україна 13 місяців працювала над меморандумом щодо порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, який 12 червня подали до Міжнародного суду ООН. Про це заявив радник глави МЗС Тарас Качка.

 

За його словами, певна підготовча робота була ще на стадії консультацій з Росією в 2015-2016 роках.

 

"Активна робота над меморандумом тривала з 12 травня 2017 по 12 червня 2018 року. Справа в Міжнародному суді ООН розглядається письмово, в першу чергу головне значення мають письмові позиції сторін, і зараз йде обмін цими письмовими позиціями. Саме меморандум закладає всі рамки: що є представленим доказом, що не є, які юридичні аргументи використовуються в суперечці, які ні. Цей документ фактично закладає всі рамки суперечки", – повідомив Качка.

 

Водночас він зазначив, що в меморандумі містяться 347 сторінок юридичного тексту англійською мовою, у якому викладена позиція України щодо дій РФ в окупованому Криму та Донбасі.

 

"Далі до цих 347 сторінок додано 1113 – додатків, у яких наведено дуже ретельні докази", – наголосив Качка.

 

Нагадаємо, 12 червня Україна подала до Міжнародного суду ООН меморандум щодо порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. За словами глави МЗС Павла Клімкіна, меморандум важить близько 90 кг, складається з 17 500 сторінок тексту і міститься в 29 томах. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.