НОВИНИ

Україна готова до компромісу заради звільнення затриманих політв'язнів — Геращенко

Вперше під час зустрічі в нормандському форматі темі звільнення заручників і політв’язнів було присвячено півтори години.

Україна готова до компромісів з метою звільнення всіх політичних в'язнів, які незаконно утримуються в окупованому Криму, на Донбасі та на території Російської Федерації. Про це представник України у підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі, перша заступниця голови Верховної Ради України Ірина Геращенко написала у Facebook у вівторок, 12 червня.


Посилаючись на слова міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, вона розповіла, що вперше під час зустрічі в нормандському форматі темі звільнення заручників і політв’язнів було присвячено півтори години.

 

"Вперше обговорювалася ініціатива допуску обмудсвумена до затриманих в РФ і в Україні. Говорили й про кількість затриманих, й про конкретні прізвища і долі людей. Наші партнери з Франції і Німеччини також відзначають принциповість й пріоритетність вирішення цього гуманітарного питання, яке не повинно бути політизованим", - написала Геращенко.

 

Перший заступник голови ВР зазначила, що Україна готова до компромісу в питанні затриманих. Також під час зустрічі "нормандської четвірки" порушувалось питання пошуку зниклих безвісти і допуск до тюрем МКЧХ. 

 

"Українська сторона готова активно працювати, аби якнайшвидше відбулася чергова хвиля звільнення", - підсумувала Геращенко. 

 

 Нагадаємо, У Берліні 11 червня стартували переговори міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки" (Україна, Німеччина, Франція, Росія).

 

Тоді ж стало відомо, що під час переговорів "нормандської четвірки" міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії обговорять негайне припинення вогню на Донбасі.