НОВИНИ

Президент Литви попередила про напругу в стосунках з США

Зокрема, Грібаускайте прокоментувала відносини між Європейським союзом та США.

Президент Литви Даля Грібаускайте попередила про можливість зростання напруги в стосунках з США. Про це вона у вівторок, 12 червня, заявила під час виступу в Сеймі з річним повідомленням.

 

Так, Грібаускайте прокоментувала відносини між Європейським союзом та США.

 

За її словами, найбільше суперечок виникає з приводу введених Вашингтоном митних зборів на імпортовані з Європи метали, також через  рішення США вийти з угоди щодо іранської ядерної програми та Паризької угоди про кліматичні зміни.

 

"Розкол і протистояння в міжнародних відносинах такі ж небезпечні, як і всередині країни", – наголосила президент Литви.

 

Водночас вона зазначила, що глобальна багатостороння дипломатія переживає кризу, з цієї причини "загальні зобов'язання перед світом, демократією, свободою і правами людини вже не є самі по собі зрозумілі речами".

 

"У цьому контексті вона закликала Литву зміцнювати двосторонні зв'язки зі стратегічними партнерами та найближчими сусідами, а також розширювати коло друзів",  – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, президент зазначила, що слід шукати нові формати співпраці, уникати трансатлантичних розколів та прагнути до більш ефективної роботи Євросоюзу і НАТО.

 

Нагадаємо, 31 травня Сполучені Штати Америки ввели підвищені тарифи на сталь та алюміній з Євросоюзу, Канади та Мексики. Зазначається, що з 1 червня уся сталь з країн союзу, Канади та Мексики підпадатиме під 25% мито, а алюміній з цих країн на 10%.  

 

1 червня Канадський уряд підготував перелік контрзаходів у відповідь на введення Сполученими штатами Америки мита на імпорт сталі і алюмінію з Канади, ЄС та Мексики