НОВИНИ

У ЄС заявили про готовність сприяти повному ядерному роззброєнню на Корейському півострові

Наголошується, що спільна угода, підписана лідерами США і КНДР, дає чіткий сигнал про досяжність цієї мети.

У Європейському союзі впевнені, що заява, підписана лідерами США і КНДР 12 червня, свідчить про досяжність денуклеаризації на Корейському півострові. Про це заявила високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні. 

 

"Кінцевою метою, яку поділяє вся міжнародна спільнота та яка виражена у рішеннях Ради безпеки ООН, залишається повна, прозора і незворотна денуклеаризація Корейського півострова", - повідомила Могеріні. Наголошується, що спільна заява, підписана лідерами США і КНДР, дає чіткий сигнал про досяжність цієї мети.

 

"Ця зустріч на вищому рівні була важливим і необхідним кроком на шляху до позитивних змін, досягнутих у міжкорейських відносинах і на півострові досі завдяки керівництву, мудрості і рішучості президента  Південної Кореї Мун Чже Іна", - йдеться у повідомленні.

 

Також зазначається, що ЄС є рішучим прихильником міжнародного режиму ядерного роззброєння. Та, як і раніше, готовий підтримувати наступні переговори та інші кроки, спрямовані на забезпечення довгострокового миру на Корейському півострові, вільного від ядерної зброї.

 

Нагадаємо, 12 червня в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина. Згодом президент США Дональд Трамп та лідер Північної Кореї Кім Чен Ин підписали спільну угоду за підсумками саміту.