НОВИНИ

У Польщі повідомили, що передали Україні звіт про дослідження в Грушовичах

Доповідь надіслали в паперовому та електронному вигляді.

Інститут національної пам’яті Польщі 11 червня передав Україні звіт щодо археологічних робіт  під зруйнованим пам'ятником воїнам УПА в Грушовичах. Про це у вівторок, 12 червня, повідомила Анна Шельонґ з Бюро пошуків та ідентифікації ІНП Польщі.

 

"Наразі ми не отримали жодного відгуку", – заявила Шельонґ.

 

За її словами, доповідь надіслали в паперовому та електронному вигляді.

 

Як зазначається, документ відправили п’ятьом українським установам: Державній міжвідомчій комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій, Міністерству культури, Інституту національної пам’яті, посольству України у Польщі та Об’єднанню українців у Польщі.

 

Так, доповідь складається з двох документів, а саме – висновку археологічних робіт щодо знайдених останків людей та предметів, що лежали поряд з ними, а також медично-судової експертизи місця та останків.

 

Нагадаємо, 30 травня заступник директора Бюро пошуку й ідентифікації Інституту національної пам'яті Польщі Анна Шельонг повідомила, що останки, виявлені на місці проведення археологічних робіт під зруйнованим пам'ятником воїнам УПА у Грушовичах, належать до передвоєнного періоду, тому не можуть належати членам УПА. 

 

28 травня начальник відділу обліку та збереження місць пам'яті Українського інституту національної пам'яті Павло Подобєд після завершень археологічних робіт на місці зруйнованого пам'ятника воїнам УПА у Грушовичах заявив, що щонайменше три віднайдених останки можуть належати українським воякам. Зазначається, що в розкопі розміром 4х5 м виявлено 18 захоронень, з  них  - 3 жіночих та 2 дитячих.

 

Також 27 травня Інституту національної пам'яті Польщі повідомив, що проведені дослідження судово-медичної експертизи не дають підстав визнати, що на місці демонтованого пам'ятника в честь УПА є колективні або одиночні могили членів цього українського формування.

 

Як повідомлялося, 26 квітня на кладовищі села Грушовичі активісти та представники польських націоналістичних організацій розібрали надгробний пам'ятник бійцям УПА. Як заявило українське МЗС, в Україні обурені демонстративними і зухвалими діями, пов'язаними з руйнуванням українського пам'ятника, Київ готує для МЗС Польщі дипломатичну ноту.

 

Згодом українська сторона заявила про призупинення процесу легалізації польських меморіальних об’єктів на території України і надання дозволів на проведення робіт з пошуку поховань та впорядкування польських місць пам’яті в Україні.

 

У свою чергу, ІНП Польщі заявив, що могила вояків УПА може бути впорядкована на кладовищі у Грушовичах після проведення археологічних досліджень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.