НОВИНИ

"Я не програв і пощади не прошу". Сенцов написав листа з тюрми

Текст листа оприлюднила російська правозахисниця Зоя Свєтова.

Російська правозахисниця Зоя Свєтова оприлюднила лист від українського політв'язня Олега Сенцова, який голодує у російській в'язниці вже 29 день. Про це йдеться у дописі правозахисниці у Facebook.

 

За її словами, цей лист Сенцов написав 7 червня - на 25-й день голодування.

 

Вона відзначила, що написала листа українському режисеру, у якому розповіла про акцію на підтримку  українських політв’язнів, під час якої відомі російські актори та режисери читали його оповідання.

 

"Перекажи, якщо кому зможеш із акторів, хто озвучив мої оповідання, привіт, подяку разом із подивом і захоплення. Дякую їм за це! Ну і привіт усім добрим людям і не тільки", - висловив подяку Сенцов за виступи під час акції.

 

"Радий був отримати від тебе звістку, хоч і коротку, але з гарними новинами. Я, звичайно, не можу собі уявити, що такі чудові артисти, якими я завжди захоплювався, читають мої скромні дитячі оповідання. Мені дуже важко у це повірити, особливо з місця, де я перебуваю", - написав Олег.

 

Зокрема, українець розповів про російського режисера Андрєя Звягінцева.

 

"А в те, що (режисер Андрєй, -  Ред.) Звягінцев плаче над "Собакою" (оповідання Сенцова, - Ред.), мені повірити особливо важко. Хоча, якщо я сам плакав над нею, коли перечитав його лише один раз — на другий навряд чи коли-небудь зважусь, занадто важко — чому це не може зробити хтось інший? У нас зі Звягінцевим дуже дивний заочний зв’язок. Я бачив його одного разу на фестивалі у Мінську, але не став знайомитися. Не в моїх правилах нав’язуватися людям, тим більше знаменитим, коли немає ніякого діла, а просто так. Хоча я вже на той час вважав його одним з найсильніших російських режисерів нашого часу. А його "Повернення" вразило мене у саме серце і мотивувало знімати "Гамера". Тому що в мене був живий приклад успішного дебюту, що перевернув життя людини. А потім, коли вже була в’язниця, він написав свого відкритого листа на мою підтримку. А мені потім, абсолютно випадково, пощастило подивитися  "Левіафана" у неволі. І це не тільки найкращий фільм, що я побачив за ці чотири роки, а й однозначно найкраще, що народило російське кіно за останні роки. Тому перекажи йому від мене великий привіт, слова визнання його безсумнівного таланту і моєї поваги. І окреме дякую за цей лист. ", - йдеться у листі.

 

У свою чергу, політв'язень попросив не зображати його жертвою, адже він "не програв і пощади не просив".

 

"Лише додай, що даремно він зобразив мене жертвою, яка потребує пощади переможця. Я не програв і пощади не прошу. Я добре усвідомлював, на що йшов, за що опинився тут і ні про що не шкодую. І відповім йому словами Д’Артаньяна з радянського фільму: "Подивимося, хто у чиїх ботфортів врешті решт зігне свої коліна", - написав він.

 

Крім того, він передав привіт публіцисту Юрію Дмітрієву.

 

"Окремий і палкий привіт перекажи Юрію Дмітрієву (публіцист, глава відділення правозахисної організації "Меморіал" у Республіці Карелія, -  Ред.). Я, звичайно, з ним не знайомий, але читав його інтерв’ю "Новій" ("Новая газета", -  Ред.) і одразу видно, наскільки він достойна людина", - додав Олег.

 

Нагадаємо, 10 червня  Сенцов  написав листа правозахисникам Миколі та Тетяні Щурам. 

 

14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. Згодом стало відомо, що незаконно засуджений у Росії Сенцов почав отримувати у колонії підтримуючу терапію. 

 

Як повідомлялося 16 березня, Сенцов повідомив про погіршення стану здоров'я. Зокрема, він зазначив, що в нього почали кришитися зуби та випадати волосся.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.