НОВИНИ

У ДПСУ повідомили, скільки українців за рік скористалися безвізом з Євросоюзом

Найбільше українців обирають авіаційні шляхи для подорожей, найменше – морем.

Державна прикордонна служба України в понеділок, 11 червня, повідомила, що за рік з введення безвізового режиму з Європейським союзом спрощеною процедурою скористалися 555 тисяч українців. Про це повідомляє прес-служба відомства.

 

 

"Загалом з початку введення безвізового режиму до країн Європейського Союзу прослідувало майже 20,3 мільйона громадян, з яких майже 4,8 мільйона осіб за біометричними паспортами та понад 555 тисяч громадян України скористалися всіма перевагами безвізового режиму", – йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, 11 червня рівно рік, як громадяни України з біометричними паспортами отримали право на безвізові поїздки до країн ЄС, окрім Великої Британії та Ірландії, Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцаріії.

 

"Найбільше українців обирають авіаційні шляхи для подорожей, найменше – морем. Своєрідним "вікном до Європи" для України залишається Польща. Саме через неї до країн ЄС потрапляє найбільша кількість українців. Найменший потік мандрівників з України до країн ЄС через словацький кордон", – наголосили в ДПСУ.

 

Нагадаємо, 11 червня набула чинності візова лібералізація для громадян України при короткотермінових подорожах українських громадян до країн ЄС і «шенгену». Безвізовий режим стосується всіх держав-членів Європейського союзу, крім Великої Британії й Ірландії, а також країн «шенгенської зони» з-поза меж ЄС. Цей режим наразі не стосується так званих «заморських володінь» Нідерландів і Франції. Щоб скористатися цим режимом, треба мати біометричний паспорт і, так само як і у випадку з візовим режимом, бути спроможним на прохання прикордонних органів довести мету й умови своєї поїздки, свою платоспроможність тощо. Безвізовий режим дозволяє перебувати у країнах, яких він стосується, до 90 днів протягом кожних 180 днів без права працевлаштування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.