НОВИНИ

Внаслідок агресії Росії Україна зазнала $100 млрд збитків - експерт

Зазначається, що тільки через знищення частини інфраструктури під час воєнних дій на Донбасі Україна втратила близько 9,5 мільярда доларів.

Дослідження Atlantic Council свідчить, що у результаті російської анексії Криму та окупації частини Донбасу Україна втратила близько 100 мільярдів доларів. Про це передає Український кризовий медіацентр.

 

За словами автор дослідження "Ціна Кремлівської агресії в Україні: матеріальний вимір", старшого наукового співробітника Eurasia Center Atlantic Council Андерса Аслунда, Росія несе повну юридичну відповідальність за ті частини України, які вона окупувала.

 

Зокрема, вартість анексованої кримської землі становить понад 1,8 мільярда доларів. Окрім цього, свої активи в Криму втратили українські банки – від 1,7 до 1,9 мільярда доларів. Також Росія конфіскувала "Крименерго" - це ще мільярд доларів збитків для України.

 

Зазначається, що через знищення значної частини інфраструктури під час воєнних дій на Донбасі Україна втратила близько 9,5 мільярда доларів.

 

"Хто тут за це відповідає? "ДНР" чи "ЛНР" не визнані у світі. Цю територію захопили без будь-яких правових документів", - наголосив Аслунд. 

 

Крім цього, основна частина збитків – це втрата доходів від роботи компаній на окупованих територіях, а у 2013 році Донбас був джерелом 10% ВВП України, а Крим – 3,7%. Станом на той же рік МВФ оцінив ВВП України на рівні 179,6 мільярда доларів. Вирахувавши з цієї суми 13,7% та помноживши її на чотири роки окупації, матимемо 98,4 мільярда доларів.

 

Однак, згідно з даними дослідження, Росія щороку витрачає близько двох мільярдів доларів на підтримку анексованого Кримського півострова. 

 

Раніше у Національному банку оцінили втрати економіки України через розрив торговельних зв'язків з ОРДіЛО в 1,8 млрд дол. у 2017 році і 0,5 млрд дол. - у 2018 році.

 


 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.