НОВИНИ

Сестра Сенцова направила відкрите звернення до Ради Європи

Наталя Каплан написала, що її брат не зупиниться.

Сестра незаконно ув'язненого режисера Наталя Каплан написала відкрите звернення до Комітету міністрів, Генерального секретаря та Комісара з прав людини Ради Європи. Про це повідомив у Facebook представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба у п'ятницю, 8 червня.

 

 

"Олег не зупиниться. Безглуздо йому відраджувати", - йдеться у повідомленні.

 

У листі Каплан розповіла про важкий стан здоров’я Сенцова та умови його утримання у місті Лабитнангі за Полярним колом. 

 

"Я передав його адресатам. Я не знаю, чи наважиться РЄ хоч щось зробити. Сподіваюся, що наважиться. Я буду безмежно вдячний. І не лише я", – прокоментував Кулеба.

 

Нагадаємо, у п'ятницю, 8 червня, стартував другий етап глобальної кампанії по звільненню українського режисера Олега Сенцова та інших політв'язів #SaveOlegSentsov.

 

Міністр закордонних справ Канади  Христя Фріланд звернулася до Росії з вимогою звільнити незаконно утримуваного українського режисера Олега Сенцова. 

 

4 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. Згодом стало відомо, що незаконно засуджений у Росії Сенцов почав отримувати у колонії підтримуючу терапію. 

 

Як повідомлялося 16 березня, незаконно ув'язнений в Росії український режисер Олег Сенцов повідомив про погіршення стану здоров'я. Зокрема, він зазначив, що в нього почали кришитися зуби та випадати волосся.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).