НОВИНИ

Представник ООН зустрівся з українськими військовими в СІЗО окупованого Донецька

Водночас Мельцер додав, що не зміг відвідати заручників, утримуваних на території ОРЛО.

Спеціальний представник ООН з протидії катуванням Нільс Мельцер зустрівся з чотирма українськими військовими, яких незаконно утримують у СІЗО в окупованому Донецьку. Про це він розповів під час брифінгу в Українському кризовому медіа центрі.

 

Мельцер також зазначив, що поспілкувався з українцями в присутності наглядачів. Водночас він додав, що не зміг відвідати заручників, утримуваних на території ОРЛО.

 

"Під час мого візиту на території, які контролюються незаконними формуваннями, я не зміг відвідати ті місця, які хотів в "ЛНР" я не зміг взагалі приватно поспілкуватись з утримуваними, і це було під тиском і гнітючим залякуванням", – підкреслив спецпредставник ООН.

 

Згідно з повідомленням, йому також не вдалося потрапити на територію окупованого Криму.

 

"Отримавши дозвіл від влади України я також намагався узгодити візит до Криму з владою РФ. Росія відгукнулася теж радо, але сказала, що візит має бути узгодженим – як візит на національну територію Росії, тому я не зміг відвідати цю територію", – наголосив Мальцер.

 

Крім того, він додав, що мав доступ до усіх місць позбавлення волі на території України, які хотів відвідати.

 

Як повідомлялося, 29 травня Служба безпеки України повідомила, що 103 українця перебуває в полоні незаконних збройних формувань на окупованій частині Донбасу.