НОВИНИ

Бельгія, Данія та Нідерланди заявли про створення командування спецоперацій

Дане командування спеціальних сил зможе підтримувати операції НАТО, а також інші багатонаціональні місії.

Міністри оборони Бельгії, Данії та Нідерландів підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо створення Комбінованого командування спеціальних операцій (C-SOCC). Про це йдеться на сайті НАТО.

 

Зазначається, що після формування дане трьохнаціональне командування спеціальних сил візьме участь в Силах реагування НАТО і зможе підтримувати операції НАТО, а також інші багатонаціональні місії.

 

Так, троє міністрів запустили підготовчу роботу із формування C-SOCC, підписавши лист про наміри в лютому 2017 року. C-SOCC планує досягти початкового оперативного потенціалу в 2019 році і буде повністю функціонувати з 2021 року.

 

У свою чергу, заступник генсекретаря НАТО Роуз Геттемюллер високо оцінила цю ініціативу як "надзвичайно своєчасну".

 

Крім того, вона додала, що "ця трехнаціональная ініціатива служить важливим нагадування про те, що Сили спеціальних операцій сьогодні все частіше діють в багатонаціональному контексті".

 

Наголошується, що штаб-квартира НАТО із спеціальних операцій в Монсі надасть консультації та підтримку для розробки C-SOCC, забезпечивши створення нової структури відповідно до доктрини і стандартів НАТО.

 

Нагадаємо, 6 червня генсек НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції в Брюсселі заявив, що очікує від країн-членів Альянсу погодження на створення нових командних структур на території США та Німеччини з метою управління переміщенням сил в Атлантиці та Європі.

 

Як повідомлялося, США тиснуть на європейських союзників, щоб посилити бойові можливості НАТО та погодити новий план для стримання можливого нападу Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.