НОВИНИ

МВФ повідомив, що вивчить закон про антикорупційний суд

Водночас у МВФ наразі не коментують, наскільки прийнятий закон відповідає всім вимогам програми кредитування.

Міжнародний валютний фонд повідомив, що ретельно вивчить положення ухваленого Верховною Радою закону про антикорупційний суд, зокрема щодо призначення суддів. Про це заявив у четвер, 7 червня, під час брифінгу в Вашингтоні директор прес-офісу Фонду Джеррі Райс.

 

Водночас у МВФ наразі не коментують, наскільки прийнятий закон відповідає всім вимогам програми кредитування.

 

"Щодо сьогоднішнього затвердження парламентом закону про Антикорупційний суд, це сталося кілька годин тому, отже, нам зараз потрібно вивчити цей закон", – наголосив Райс.

 

За його словами, у Фонді звертатимуть увагу на те, щоби законодавство "відповідало очікуванням українського народу" щодо запровадження незалежного антикорупційного суду, який користувався би довірою людей.

 

"І в цьому зв'язку критично важливим є процес вибору суддів, які служитимуть у цьому суді. Дуже важливо, щоб група незалежних експертів, залучена до цього процесу, мала вирішальну роль у процесі перевірки, що кандидати на посаду суддів мають необхідну кваліфікацію", – наголосив представник МВФ.

 

Як повідомлялося, 7 червня Верховна Рада України у другому читанні підтримала президентський законопроект №7440 Про Вищий антикорупційний суд. За дане рішення проголосували 317 народних депутатів зі 226 необхідних.

 

Венеціанська комісія повідомила, що задоволена рішенням Верховної ради ухвалити закон про антикорупційний суд.  Водночас уряд Німеччини привітав рішення Верховної Ради про створення антикорупційного суду.