НОВИНИ

Патріарх Кірілл вважає Чорнобильську катастрофу Божою карою за гріхи людей

Причиною аварії на Чорнобильській АЕС Патріарх Московський і всієї Русі Кірілл вважає гріхи людей. Про це він заявив під час патріаршої літургії в Києво-Печерській лаврі у середу, 27 квітня.

«Причиною аварії на Чорнобильській АЕС стали людські гріхи. Гріх, який проник у природу людини, штовхає в ім'я досягнення гріховних цілей до того, що вони роблять помилки. Страшна помилка була причиною чорнобильської катастрофи», – зазначив патріарх, звертаючись до віруючих, присутніх на літургії.

«Господь міг і зупинити руку оператора, який, керуючи реактором, припустився страшної помилки. Господь допустив. І багато людей своєю смертю, можливо, зробили свій внесок у спокутування гріхів», – додав він.

На переконання патріарха, в чорнобильській аварії «був присутній перст Божий, бо ліквідація цієї катастрофи стала великим моральним подвигом для тисяч людей».

Як заявив Патріарх Кірілл, така катастрофа, як чорнобильська, свідчить про те, що «коли людина знаходить величезну силу через свій розум, проникнення в науку, створення технологій, у нього одночасно повинна зростати велика моральна відповідальність за людей, що довкола, за мир Божий, за природу».

Нагадаємо, керівник Релігійно-інформаційної служби в Україні Тарас Антошевський заявляв, що участь у поминальному богослужінні в Чорнобилі патріарха Московського і всієї Русі Кірілла надає можливість представникам Московського патріархату покаятися за наслідки Чорнобильської катастрофи.

26 квітня Патріарх Московський Кірілл відкрив пам'ятні заходи в Україні, присвячені 25-м роковинам катастрофи на Чорнобильській АЕС. Він провів заупокійне богослужіння в Києві та зоні відчуження ЧАЕС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.