НОВИНИ

Аваков представив план деокупації та реінтеграції Донбасу

Міністр пояснив принцип "механізму поступових кроків" на прикладі окупованого району Горлівки.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час ІХ Національного експертного форуму представив план деокупації та реінтеграції Донбасу. Про це повідомляє прес-служба МЗС у четвер, 7 червня. 

 

За словами Арсена Авакова, "механізм поступових кроків"  - це один із варіантів вирішення ситуації в рамках миротворчої місії.

 

"Розглянемо «механізм поступових кроків» на прикладі окупованого району Горлівки. Наприклад, з Горлівки, виводяться всі банд формування, туди заходять українські прикордонники разом з миротворцями, стають на кордоні району, а також представник юстиції України. Він оголошує за українськими законами вибори в місцеві ради. І ми маємо отримати українську владу на місцях. Ніяких виборів під прицілом, тільки присутність блакитних шоломів та українських поліцейських сил. Після цього починається друга фаза – фаза відновлення якості життя на окупованих територіях. Відновлення нормальної освіти, громадянських прав, документів, відновлення інфраструктури", - пояснив міністр внутрішніх справ.

 

Аваков повідомив, що як тільки Україна поверне території, відразу буде вирішувати питання екологічної катастрофи та гуманітарного розмінування на місцях.

 

"Ми повинні будемо негайно позбутися екологічних ризиків і розмінувати всі території. Велика кількість шахт на Донбасі затоплені, і це становить катастрофу не лише для України, але й для всього світу", - сказав він.

 

Міністр також наголосив, що окупований Донбас – це Україна, його жителі – це українці.

 

"Наші дані говорять про те, що 60% людей на окупованих територіях хочуть повернутися в Україну, 20% - бояться перехідного періоду, а ще 20% - хочуть в Росію". 

 

Нагадаємо, 30 травня Арсен Аваков повідомив, що джерело спроб дестабілізації України знаходиться в Росії.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.