НОВИНИ

Американський ПЕН-центр написав Путіну лист з вимогою звільнити Сенцова

Крім того, одночасно з президентом РФ копію листа отримає глава ФІФА Джанні Інфантіно.

Американський ПЕН-центр написав відкритий лист президенту Росії Владіміру Путіну  з вимогою негайно звільнити незаконно ув'язненого у в'язниці українського режисера Олега Сенцова. Про це йдеться на сайті організації.

 

Так, одночасно з президентом РФ копію листа отримає також глава ФІФА Джанні Інфантіно.

 

"Шановний президенте Путін! Ми, нижче підписані художники, письменники, кінематографісти та активісти, приєдналися до PEN America, щоб закликати до негайного та беззаперечного звільнення незаконно ув'язненого українського режисера Олега Сенцова. Зважаючи на триваюче голодування Сенцова, наша вимога є невідкладною", - йдеться у листі.

 

 

Зазначається, що всього лист підписали 48 відомих особистостей, які мають широкий вплив на громадську думку. Зокрема, серед них два Нобелівських лауреата з літератури - Джон Кутзее і Герта Мюллер.

 

Крім того, лист підписали відомі письменники Салман Рушді, Джонатан Франзен, Ієн Макюен, Маргарет Етвуд, Пол Остер, Деніел Хендлер, Франсін Проуз, Джордж Сондерс, Еліс Сіболд, Арт Шпігельман, Енн Тайлер, співачка Патті Сміт, композитор Стівен Сондхайма та інші.

 

Наголошується, що зараз Росія готується до проведення чемпіонату світу з футболу, тому у найближчі тижні увага всього світу буде зосереджена на цій події в країні.

 

"Кампанія на підтримку Сенцова буде привертати увагу до несправедливості утримання в ув'язненні його і десятків інших політичних ув'язнених у Росії", - йдеться у листі.

 

PEN American Center - неурядова організація, яка об'єднує більше 4400 відомих письменників, редакторів, перекладачів, кінематографістів, істориків та журналістів. Центр був створений з метою сприяння співпраці митців всього світу. Організація бореться за свободу слова, захищає права творчих постатей, яких садять до в'язниці, а деколи і вбивають за їхні погляди.

 

Нагадаємо,  5 червня незаконно ув'язнений український режисер Олег Сенцов написав лист лідерам країн «Великої сімки».

 

14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. Згодом стало відомо, що незаконно засуджений у Росії Сенцов почав отримувати у колонії підтримуючу терапію.

 

Як повідомлялося 16 березня, незаконно ув'язнений в Росії український режисер Олег Сенцов повідомив про погіршення стану здоров'я. Зокрема, він зазначив, що в нього почали кришитися зуби та випадати волосся.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).