НОВИНИ

Парламент Італії проголосував за довіру прем’єру Конте

За коаліційний уряд проголосували 350 депутатів, 236 - проти, 35 - утрималися.
В Італії нижня палата парламенту проголосувала за довіру новому уряду прем'єр-міністра Джузеппе Конте. Про це повідомляє Agence France-Presse.

 

Так, за коаліційний уряд проголосували 350 депутатів, 236 - проти, 35 - утрималися.

 

 

Програма, яка поєднує радикальне зниження податків із заходами щодо боротьби з жорсткою економією, такими як базовий щомісячний дохід для найбідніших громадян, здивувала багатьох італійських і міжнародних спостерігачів, враховуючи величезний державний борг країни", - йдеться у повідомленні.

 

 

Крім того, уряд займає жорстку лінію щодо імміграції, обіцяючи приборкати нові прибуття і прискорити висилку незаконних мігрантів.

 

"Ми хочемо скоротити наш державний борг, але ми хочемо зробити це за рахунок зростання, а не жорстких заходів", - зауважив Конте.

 

 

Раніше прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте пройшов перший парламентський бар'єр - за довіру його уряду проголосував 171 сенатор при необхідному 161 голосі. Так, він пообіцяв "доходи громадян" для бідних, обмеження імміграції, і закликав до більш сильної та справедливої Європи, щоб "запобігти її занепаду".

 

Нагадаємо, 5 червня Конте виступив за перегляд санкцій відносно Росії.

 

Так, 1 червня в Італії професор права Джузеппе Конте оголосив новий склад уряду.

 

31 травня в Італії лідери лівої партії “Рух п’яти зірок” і праворадикальної “Ліги” вирішили вдруге провести переговори щодо формування нового уряду.

 

Також 28 травня президент Італії Серджо Маттарелла  попросив колишнього представника Міжнародного валютного фонду Карло Коттареллі сформувати технократичний уряд. Зокрема, Маттарелла зустрівся з Котареллі після того, як кандидата у прем'єри від лівої партії “Рух п’яти зірок” і праворадикальної “Ліга”  Джузеппе Конте відмовився від мандату сформувати новий уряд. Так, причиною стала відмова Маттарелли затвердити запропонованого міністра економіки євроскептика Паоло Савону через його опозицію до єдиної валюти та заяви про необхідність виходу з єврозони.

 

В результаті довготривалих переговорів між лівою партією “Рух п’яти зірок” і праворадикальною “Лігою” (у минулому “Ліга Півночі”) на посаду прем’єра Італії висунули професора права Джузеппе Конте, майже невідомого у політичному колі.

 

Згодом стало відомо, що нова коаліційна угода партій містить пункт про скасування санкцій проти Москви. Так, у даній угоді, копію якої отримало видання Huffington Post Italia, наразі немає підписів.

 

14 травня лідер популістської партії  "Рух п'яти зірок" Луїджі Ді Майо заявив, що досягнув домовленості про коаліційну програму з ультраправою партією "Ліга".

 

Як повідомлялося, 20 квітня лідер італійської партії "Вперед, Італіє!" Сільвіо Берлусконі відкинув можливість формування коаліційного уряду із "Рухом 5 зірок".

 

У  березні в Італії були проведені парламентські вибори.

 

Додається, що під час цьогорічних парламентських виборів вперше була застосована змішана мажоритарно-пропорційна виборча система: одна третина місць визначається за мажоритарною системою, а дві третини - за пропорційною системою

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.