НОВИНИ

У Конгресі США представили резолюцію, що засуджує проведення ЧС-2018 у Росії

Конгресмени закликали Міжнародну федерацію футболу надати роз’яснення, чому вона продовжує планувати проведення ЧС-2018 в РФ.

У Конгресі Сполучених Штатів Америки представили двопартійну резолюцію, що засуджує проведення в Росії Чемпіонату світу з футболу 2018 року Про це повідомляє посольство України в США.

 

Так, резолюція представлена групою конгресменів на чолі зі Співголовою Конгресового українського кокусу Марсі Каптур та членом Комітету закордонних справ Палати представників Еліаною Рос-Летінен.

 

Зокрема, у документі засуджуються порушення РФ міжнародного права, а саме триваючі дестабілізуючі дії Кремля в Україні та регіоні, а також цінностей, на яких заснована ФІФА.

 

 

"Конгресмени нагадують про те, що російська агресія і триваюча незаконна окупація частин території України призвели до загибелі понад 10 тис. осіб, спричинили 1,6 млн. внутрішньо переміщених осіб та утиски кримських татар як корінного населення Криму", - йдеться у повідомленні.

 

Наголошується, що США та міжнародна спільнота повинні продовжувати робити так, щоб РФ відповіла за свої вчинки і зазнала покарання за порушення міжнародного права, а також вживати заходів для попередження подальших дестабілізуючих дій Кремля.

 

Крім того, конгресмени закликають Міжнародну федерацію футболу надати детальні публічні роз’яснення, чому вона продовжує планувати проведення ЧС з футболу в Росії, беручи до уваги те, що Росія залишається під міжнародними санкціями за триваючу агресію проти України та незаконну окупацію Криму.

 

Нагадаємо, 5 червня МЗС Польщі попередило про можливі теракти під час Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться в Росії у червні 2018 року.

 

22 травня правозахисна організація Human Rights Watch закликалабойкотувати матч чемпіонату світу з футболу, який відбудеться в Росії в червні 2018 року.

 

Також МЗС України закликало українських уболівальників не їхати на чемпіонат світу з футболу-2018, який з 14 червня по 15 липня відбудеться в Росії.

 

Як повідомлялось, глава Міністерства закордонних справ Британії Борис Джонсон передбачив, що президент Росії Володимир Путін буде прославляти себе на Чемпіонаті Світу з футболу цього літа таким же чином, як і Адольф Гітлер на Олімпійських Іграх у Берліні в 1936 році.

 

Також влада Німеччини заявила про можливості шпигунства під час ЧС-2018 в Росії, та порекомендувала вболівальникам і посадовцям не брати у поїздку смартфони.