НОВИНИ

У ОБСЄ скасували рішення про розширену присутність місії у районі ДФС

Апакан заявив, що безпекова ситуація в районі ДФС залишається критичною.

Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі скасувала та переглянула рішення про розширену присутність спостерігачів ОБСЄ на території Донецької фільтрувальної станції через постійне порушення режиму припинення вогню. Про це заявив голова СММ ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан.

 

"З огляду на порушення сторонами режиму припинення вогню, які не вщухають, СММ була змушена скасувати та переглянути рішення про розширену присутність на території станції", – повідомив він.

 

Водночас Апакан зазначив, що спостерігачі ОБСЄ відповідно до свого мандата продовжуватиме здійснювати моніторинг і повідомляти про ситуацію з безпекою у широкій зоні навколо ДФС, а також сприяти обміну гарантіями безпеки сторонами для забезпечення доступу працівників до станції та можливості проведення інших робіт, необхідних для підтримки функціонування станції.

 

За його словами, безпекова ситуація в районі Донецької фільтрувальної станції залишається критичною.

 

"Як видно зі щоденних звітів СММ, спостерігачі щодня фіксують порушення режиму припинення вогню, подекуди більше сотні за день, у широкій зоні навколо Донецької фільтрувальної станції (ДФС). Це наражає на небезпеку життя чоловіків і жінок, котрі обслуговують ДФС, та неозброєних спостерігачів СММ, які сприяють доступу працівників, а також ставить під загрозу роботу самої станції, від функціонування якої залежить постачання питної води для понад 300 тис. мирних жителів з обох боків лінії зіткнення", – наголосив глава СММ ОБСЄ в Україні.

 

Нагадаємо, 1 червня в районі Донецької фільтрувальної станції представники ОБСЄ зафіксували нові вибухи

 

23 травня перший заступник голови Верховної ради України Ірина Геращенко повідомила, що Росія демонструє небажання відновити роботу СЦКК на Донбасі та особливо в районі Донецької фільтрувальної станції (ДФС)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.