НОВИНИ

Туск закликав Євросоюз та G7 заступитися за політв'язня Сенцова

Глава Євроради підтримав заклик Європейської кіноакадемії.

Президент Європейської Ради Дональд Туск повідомив, що підтримує заклик Європейської кіноакадемії, яка закликала вжити заходів для звільнення незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова, та попросив Європейський союз та країни "Великої сімки" приєднатися до нього. Про він у середу, 6 червня, написав у Twitter.

 

"Європейська кіноакадемія звернулася до мене з приводу Олега Сенцова, українського кінорежисера, засудженого до 20 років в'язниці в політичному процесі в Росії, він 22 (24 – Ред.) дні голодує. Я закликаю ЄС і G7 підтримати заклик. Наша солідарність може врятувати його життя", – наголосив Туск.

 

Як повідомлялося, 24 травня Європейська кіноакадемія виступила з відкритим зверненням негайно звільнити  незаконно засудженого в РФ українського режисера Олега Сенцова.

 

Нагадаємо, 14 травня незаконно ув'язнений в Росії український режисер Сенцов оголосив безстрокове голодування.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).