НОВИНИ

"Репортери без кордонів" відреагували на вирок журналісту Сущенку

Зокрема, у організації наголосили, що вирок було ухвалено в результаті секретного процесу.

Міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" засудила вирок українському журналісту Роману Сущенко, якого суд РФ засудив до 12 років ув'язнення в таборі суворого режиму. Про це йдеться в заяві організації.

 

"Цей жорстокий вирок було ухвалено в результаті повністю секретного процесу. Якщо російська влада не надасть правдоподібних доказів провини журналіста, вони мають негайно його відпустити", – наголосив керівник відділу Східної Європи і Центральної Азії "Репортерів без кордонів" Йоганн Бір.

 

Водночас в організації наголосили, що єдиним відкритим моментом процесу над українським журналістом стало винесення резолютивної частини вироку.

 

Так, як зазначається, за півтора роки попереднього ув'язнення Сущенка російська влада жодного разу не дала пояснення причини такого жорсткого обвинувачення, як "збір секретної інформації про діяльність російської армії і Росгвардії". Водночас зміст обвинувального висновку було засекречено, а процес проходив за закритими дверима з самого його початку.

 

Як повідомлялося, 4 червня у Москві суд оголосив вирок незаконно затриманому в Росії українському журналісту Роману Сущенку - він отримав 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.  Згодом Міністерство закордонних справ України висловило протест Росії через незаконний вирок українському журналісту Роману Сущенку. 

 

Нагадаємо, 27 березня Московський міський суд на шість місяців продовжив арешт українському журналісту Роману Сущенку.

 

Додамо, Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. Московський міський суд неодноразово продовжував строк тримання Сущенка під вартою.

 

Федеральна служба безпеки Росії звинувачує журналіста Романа Сущенка в зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну. Його адвокат Марк Фейгін також зазначив, що російські спецслужби завершили розслідування справи. Він також повідомив, що українцю загрожує до 20 років позбавлення волі у РФ.