НОВИНИ

Усім журналістам із «розстрільного» списку запропонували держохорону – Геращенко

За словами радника міністра внутрішніх справ, список з іменами працівників українських ЗМІ міг потрапити до одного з інтернет-видань через російські спецслужби.

Усім 47-ом журналістам і блогерам зі списку потенційних жертв терористів, було запропоновано державну охорону. Про це у середу, 6 червня, у кулуарах Верховної Ради повідомив  радник міністра внутрішніх справ України, депутат від «Народного фронту» Антон Геращенко.

 

«На сьогодні можу сказати, що всім журналістам із цього списку, наскільки мені відомо, запропонували державну охорону. Нею будуть займатися як співробітники Служби безпеки України, так і Національної поліції», - сказав Геращенко.

 

Він не виключив, що цей список міг потрапити до інтернет-видань через російські спецслужби.

 

«Для мене велике питання, як цей список потрапив у Мережу. Річ у тім, що цей список був як в українських правоохоронних органів, які його вилучили під час обшуків в організатора вбивства пана Бабченка, але ж він був ще й у російських спецслужб. Те інтернет-видання, яке його опублікувало, кажуть, має деякі відносини з росіянами. Я не виключаю, що це саме російські служби, бачачи, якого розголосу набула ця справа, передали цей список. Звісно, що журналісти цього видання мають право не розголошувати, звідки вони його взяли, - це журналістська таємниця. Але Служба безпеки має повне право перевірити, хто зі співробітників СБУ, Генпрокуратури мав цей список, тому що він дійсно мав статус документа, який не підлягав розголошенню. Це була частина кримінальної справи. Тому я підтримую дії СБУ щодо того, щоби вирахувати, хто це зробив», - додав Геращенко.

 

Утім він зазначив, що в першу чергу потрібно карати співробітників правоохоронних органів, а не журналістав видання.

 

Крім того, депутат звернув увагу на необхідність прийняти закон про захист осіб, які підпадають під кримінальне провадження.

 

"Я вчора заявив про це під час брифінгу у Верховній Раді і я готуюся сьогодні подати цей закон. Нам треба спеціальна національна служба захисту учасників кримінального провадження, щоб захист людей був професійним. Захист людей не означає, що до кожного з них треба приставляти охоронців. Комусь так потрібно, а комусь потрібно, щоб держава просто знімала квартиру в іншому місті, надавала нові документи, якщо потрібно, робила нову історію, забезпечувала працевлаштуванням", - пояснив депутат.

 

Як повідомлялося, 29 травня поширилася інформація, що в Києві вбили російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка. Наступного дня виявилося, що він живий, а його смерть була інсценуванням СБУ, яка таким чином зірвала замах на Бабченка російських спецслужб. 

 

1 червня генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що імітація вбивства Бабченка допомогла слідству отримати список із 47 потенційних жертв.

 

У вівторок, 5 червня, деякі видання опублікували список журналістав і блогерів, які ніби-то мали стати жертвами терористів. Пізніше СБУ відкрила провадження через публікацію цього списку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.