НОВИНИ

Сенат Італії проголосував за довіру прем’єру Конте

Сенат, де коаліція професора права має незначну більшість, проголосував 171 голосами за довіру новому уряду.

Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте пройшов перший парламентський бар'єр - за довіру його уряду проголосував 171 сенатор при необхідному 161 голосі. Про це пише Bloomberg.

 

Зокрема, Конте занепокоїв ринки своєю першою промовою, пообіцявши початок популістських заходів від збільшення витрат для бідних і безробітних до радикального скорочення податків.

 

 

Зазначається, що Сенат, де коаліція 53-річного професора права має незначну більшість, проголосував 117 голосами проти довіри Конте.

 

 

Так, він пообіцяв "доходи громадян" для бідних, обмеження імміграції, і закликав до більш сильної та справедливої Європи, щоб "запобігти її занепаду".

 

За його словами, вихід з єврозони "ніколи не обговорювався" і не є метою уряду.

 

Крім того, Конте не згадав у промові про єдину валюту та скасування пенсійної реформи, яка збільшила пенсійний вік.

 

 

"Усунення різниці в економічному зростанні між Італією та Європейським Союзом є однією з наших цілей, яка повинна бути досягнута у рамках фінансової стабільності та довіри на ринку", - наголосив він.

 

Наголошується, що у середу, 6 червня, в нижній палаті парламенту відбудеться голосування щодо довіри новому уряду.

 

Нагадаємо, 5 червня Конте виступив за перегляд санкцій відносно Росії.

 

Так, 1 червня в Італії професор права Джузеппе Конте оголосив новий склад уряду

 

31 травня в Італії лідери лівої партії “Рух п’яти зірок” і праворадикальної “Ліги” вирішили вдруге провести переговори щодо формування нового уряду.

 

Також 28 травня президент Італії Серджо Маттарелла  попросив колишнього представника Міжнародного валютного фонду Карло Коттареллі сформувати технократичний уряд. Зокрема, Маттарелла зустрівся з Котареллі після того, як кандидата у прем'єри від лівої партії “Рух п’яти зірок” і праворадикальної “Ліга”  Джузеппе Конте відмовився від мандату сформувати новий уряд. Так, причиною стала відмова Маттарелли затвердити запропонованого міністра економіки євроскептика Паоло Савону через його опозицію до єдиної валюти та заяви про необхідність виходу з єврозони.

 

В результаті довготривалих переговорів між лівою партією “Рух п’яти зірок” і праворадикальною “Лігою” (у минулому “Ліга Півночі”) на посаду прем’єра Італії висунули професора права Джузеппе Конте, майже невідомого у політичному колі.

 

Згодом стало відомо, що нова коаліційна угода партій містить пункт про скасування санкцій проти Москви. Так, у даній угоді, копію якої отримало видання Huffington Post Italia, наразі немає підписів.

 

14 травня лідер популістської партії  "Рух п'яти зірок" Луїджі Ді Майо заявив, що досягнув домовленості про коаліційну програму з ультраправою партією "Ліга".

 

Як повідомлялося, 20 квітня лідер італійської партії "Вперед, Італіє!" Сільвіо Берлусконі відкинув можливість формування коаліційного уряду із "Рухом 5 зірок".

 

У  березні в Італії були проведені парламентські вибори. 

 

Додається, що під час цьогорічних парламентських виборів вперше була застосована змішана мажоритарно-пропорційна виборча система: одна третина місць визначається за мажоритарною системою, а дві третини - за пропорційною системою

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.