НОВИНИ

Президент Німеччини заявив, що Берлін шукає можливість зберегти транзит газу через Україну

Водночас президент Польщі зазначив, що питання інвестиції "Північного потоку-2" – це питання енергетичної безпеки Європи.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр повідомив, що Берлін шукає можливість зберегти транзит газу через Україну. Про це він заявив, коли обговорював з президентом Польщі Анджеєм Дудою російсько проект "Північний потік-2".

 

Як зазначається, на запитання про загрозу для європейської солідарності та безпеки, яку несе "Північний потік-2", президент Німеччини заявив, що це приватна ініціатива. Однак, за його словами, у розмовах з російською стороною німецький уряд піднімає питання, які турбують, зокрема, Польщу.

 

"Під час розмови з президентом Росії Владіміром Путіним німецька канцлер Ангела Меркель порушила питання України. Йдеться про те, щоб розвіяти побоювання Польщі та України, що гілка "Північний потік-2" призведе до припинення транзиту газу через територію України. Слід знайти вирішення, яке дозволить утримати транзит газу через Україну", – наголосив він.

 

У свою чергу, президент Польщі заявив, що питання інвестиції "Північного потоку-2" – це питання енергетичної безпеки Європи. Він підкреслив, що Варшава платить за газ більше, ніж Німеччина, це випливає з відсутності повної диверсифікації постачань сировини.

 

"Ми змушені купувати газ у Росії, а Росія та Газпром цю ситуацію використовують. Ми не хочемо, щоб такого типу ситуації повторювалися у майбутньому, тому втілюємо в життя наші газові проекти, які запевнять нам та іншим сусідам газову безпеку", – зазначив Дуда.

 

Нагадаємо, 22 травня президент Петро Порошенко детально обговорив із президентом Естонії Керсті Кальюлайд питання будівництва російського проекту "Північний потік-2". 

 

Як повідомлялося, 17 травня представник Державного департаменту США Сандра Удкірк заявила, що Сполучені Штати Америки  хочуть запобігти побудові газопроводу "Північний потік-2" і не виключають санкцій проти нього.  Зокрема, вона не виключила, що Вашингтон введе санкції проти "Північного потоку-2" і відзначила, що умови для цього були створені минулого року.

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.