НОВИНИ

Reuters: США вирішили представити новий план стримування Росії на зустрічі НАТО

За даними ЗМІ, міністр оборони США буде домагатися згоди щодо плану підвищення боєготовності.

США вирішили представити новий план стримування Росії на зустрічі Північноатлантичного альянсу. Про це повідомляє Reuters з посиланням на офіційних осіб і дипломатів США та НАТО.

 

Як зазначається, США чинять тиск на європейських союзників, щоб посилити бойові можливості НАТО для стримування можливого нападу РФ.

 

Зокрема, за даними ЗМІ, міністр оборони США Джим Меттіс буде домагатися згоди щодо плану підвищення боєготовності 7 червня в Брюсселі на зустрічі міністрів оборони НАТО.

 

Згідно з повідомленням, зустріч стане підготовкою саміту НАТО в липні, який повинен буде схвалити пропозиції, зроблені міністрами. За інформацією агентства, план потребує, щоб у НАТО було 30 сухопутних батальйонів, 30 ескадрилій винищувачів і 30 військово-морських кораблів, таких як есмінці, готових до розгортання протягом 30 днів після сигналу тривоги. При цьому в пропозиції не обговорюються конкретне число військ або крайній термін для вироблення стратегії.

 

"У нас є противник (Росія – Ред.), який може швидко увійти в країни Балтії і Польщі в результаті наземного нападу... Ми не можемо собі дозволити розкіш відводити місяці для мобілізації", – наголосив дипломат НАТО, заявивши, що план США називається 30-30-30-30.

 

За словами офіційної особи США, ініціатива в першу чергу спрямована на протидію Росії і відповідає стратегії національної оборони Пентагону "2018 рік".

 

Як повідомлялося 23 квітня, міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив, що країни "Великої сімки" вирішили утворити спеціальну робочу групу з вивчення агресивної поведінки Росії.