НОВИНИ

Прем'єр-міністр Італії виступив за зняття санкцій з Росії

Конте зазначив, що санкції представляють ризики для розвитку громадянського суспільства в Росії.

Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте виступив за перегляд санкцій відносно Росії. Про це він заявив під час виступу в Сенаті Італії, передає італійське агентство Аnsa у вівторок, 5 червня.

 

"Ми будемо прихильниками відкритості щодо Росії, яка зміцнила свою міжнародну роль в різних геополітичних кризах. Ми будемо просувати перегляд системи санкцій, наполягаючи на тому, що вони представляють ризики для розвитку громадянського суспільства в Росії", - заявив Конте.

 

 

Разом з тим прем'єр додав, Італія зберігає тверду прихильність Північноатлантичного альянсу.

 

Нагадаємо, 1 червня в Італії професор права Джузеппе Конте оголосив новий склад уряду.  

 

31 травня в Італії лідери лівої партії “Рух п’яти зірок” і праворадикальної “Ліги” вирішили вдруге провести переговори щодо формування нового уряду.

 

28 травня президент Італії Серджо Маттарелла  попросив колишнього представника Міжнародного валютного фонду Карло Коттареллі сформувати технократичний уряд.  Зокрема, Маттарелла зустрівся з Котареллі після того, як кандидата у прем'єри від лівої партії “Рух п’яти зірок” і праворадикальної “Ліга”  Джузеппе Конте відмовився від мандату сформувати новий уряд. Так, причиною стала відмова Маттарелли затвердити запропонованого міністра економіки євроскептика Паоло Савону через його опозицію до єдиної валюти та заяви про необхідність виходу з єврозони.

 

В результаті довготривалих переговорів між лівою партією “Рух п’яти зірок” і праворадикальною “Лігою” (у минулому “Ліга Півночі”) на посаду прем’єра Італії висунули професора права Джузеппе Конте, майже невідомого у політичному колі.

 

Згодом стало відомо, що нова коаліційна угода партій містить пункт про скасування санкцій проти Москви. Так, у даній угоді, копію якої отримало видання Huffington Post Italia, наразі немає підписів. 

 

14 травня лідер популістської партії  "Рух п'яти зірок" Луїджі Ді Майо заявив, що досягнув домовленості про коаліційну програму з ультраправою партією "Ліга".

 

Також 20 квітня лідер італійської партії "Вперед, Італіє!" Сільвіо Берлусконі відкинув можливість формування коаліційного уряду із "Рухом 5 зірок".

 

Так, у березні в Італії були проведені парламентські вибори.  

 

Додається, що під час цьогорічних парламентських виборів вперше була застосована змішана мажоритарно-пропорційна виборча система: одна третина місць визначається за мажоритарною системою, а дві третини - за пропорційною системою