НОВИНИ

СБУ запобігла кібератаці на дипвідомство країни-члена НАТО

Зловмисники намагалися здійснити атаку через використання інформресурсів МОЗ України.

Працівники Служби безпеки України блокували кібератаку на дипломатичне відомство однієї з країн-членів Північно-атлантичного альянсу, яку намагалися здійснити через несанкціоноване використання інформаційних ресурсів українського Міністерства охорони здоров'я. Про це у вівторок, 5 червня, повідомляє прес-служба СБУ.

 

«Правоохоронці задокументували факт порушення правил захисту інформації та експлуатації автоматизованих систем посадовцями одного з державних підприємств Мінохорони здоров'я», - йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що вказані порушення призвели до отримання зловмисниками незаконного доступу до інформаційно-телекомунікаційних систем держустанови. В подальшому хакери спробували скористатися вказаним зламом для проведення кібератак на іноземне представництво.

 

За результатами перевірки керівництво МОЗ України прийняло рішення щодо звільнення генерального директора вказаного держпідприємства. Наразі йому оголошено про підозру в скоєнні злочину. 


Зараз у рамках відкритого кримінального провадження за ст. 363 Кримінального кодексу України триває досудове розслідування.

 

Як повідомлялося, у травні ФБР зірвало можливу кібератаку російських хакерів проти України.