НОВИНИ

Гройсман наказав порушити провадження через заяву Лінчевського щодо онкохворих

Чиновник МОЗ нібито назвав недоцільним виділення коштів на лікування онкологічних хворих за кордоном, оскільки "вони всі помруть".

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман розпорядився порушити дисциплінарне провадження стосовно заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського через його висловлювання про онкохворих осіб. Про це у вівторок, 5 червня, повідомив прес-секретар прем'єр-міністра Василь Рябчук в Facebook.

 

"Про актуальне. Сьогодні Прем'єр дав вказівку порушити дисциплінарне провадження стосовно заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського. Мета - вивчення інформації, поширеної в ЗМІ, щодо його висловлювань. Знаючи Прем'єра, впевнений: якщо скандальні слова заступника міністра про смертельно хворих людей дійсно мали місце-йому точно буде непереливки", — йдеться у повідомленні прес-секретаря.

 

Нагадаємо, у суботу, 2 червня, на сайті "Онкологічний портал України" з'явилась стенограма промови заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, з якою він виступив під час засідання Рахункової палати.

 

"Заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Лінчевський, своїм виступом в Рахунковій палаті України під час розгляду звіту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству охорони здоров'я України для лікування громадян України за кордоном, чітко дав зрозуміти, що кошти виділяти недоцільно, так як вони - громадяни, все одно помруть", — йдеться у повідомленні на сайті.

 

Згідно з текстом стенограми, Лінчевський нібито назвав недоцільним виділення коштів на лікування онкологічних хворих за кордоном, оскільки "вони всі помруть":

 

"Відносно нерезультативності і неекономного використання грошей. У сухому залишку — 25 відсотків пацієнтів, власне, вмирають. Тобто, кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми нуль відсотків. Ці проблеми. Тобто ці онкологічні захворювання, які, власне, вимагають трансплантації кісткового мозку, вони закінчуються смертю. Рано чи пізно".

 

Речник Міністерства охорони здоров'я  Олександр Ябчанка в ефірі програми "Нині вже" на "Громадському" повідомив, що Лінчевський таким чином відповів на критичне зауваження про те, що "25% онко пацієнтів, які лікуються за кошти бюджету закордоном, помирають".

 

Нагадаємо, у 2016 році в Україну доставили першу партію ліків для онкохворих дітей на 60 млн грн.