НОВИНИ

Швейцарія заблокувала 1 млрд франків на рахунках російського олігарха Вексельберга - Forbes

Крім того, ряд швейцарських банків відмовляли Вексельбергу у доступі до великих пакетів акцій в промислових компаніях.

У Швейцарії ряд публічних і приватних банків заблокували кошти на особистих рахунках Віктора Вексельберга, який потрапив під нові санкції Сполучені Штати Америки. Про це повідомляє Forbes з посиланням на джерело в приватній бізнес-групі "Ренова", пише Deutsche Welle.

 

За інформацією джерела, швейцарські банки заблокували 1 млрд франків на особистих рахунках олігарха. Так, кошти блокували як публічні банки (Credit Suisse, UBS), так і приватні.

 

 

У свою чергу, Вексельберг має намір звернутися до суду.

 

Водночас крім цивільних позовів, які знаходяться у процесі підготовки, проти банків можуть бути подані кримінальні позови щодо працівників, відповідальних за блокування.

 

 

Наголошується, що ряд швейцарських банків також відмовляли Вексельбергу у доступі до великих пакетів акцій в промислових компаніях Швейцарії, в числі яких - Sulzer, OC Oerlikon і Schmolz + Bickenbach.

 

"Раніше пакети акцій були закладені в якості забезпечення за двома кредитами на суму понад мільярд швейцарських франків, які російський олігарх отримав від ряду західних банків", - йдеться у повідомленні.

 

За словами джерела, промислові активи були звільнені з-під застави після дострокового погашення кредитів. Раніше Мінфін РФ заявив про видачу групі "Ренова" кредиту на "ринкових умовах" від "Промсвязьбанка".

 

Нагадаємо, 4 червня Кабінет міністрів України ухвалив рішення схвалити та внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони пропозиції щодо застосування строком на три роки персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до фізичних та юридичних осіб.

 

24 травня британський політик Річард Беніон повідомив, що  положення про санкції щодо РФ отримали Королівську згоду. Положення про «акт Магнітського»та стали законом.  Таким чином, Велика Британія повністю приєднається до Канади, США, Латвії, Литви, Естонії та Гібралтару, де вже діють заборони на в'їзд російським чиновникам.

 

Як повідомлялося, 6 квітня Управління з контролю за іноземними активами Держказначейства США (OFAC, Office of Foreign Assets Control) оприлюднило санкційний список проти 24 російських бізнесменів і чиновників зі "кремлівського списку", фінансових установ, державних і приватних компаній, яких пов'язують з Кремлем.