НОВИНИ

Кабмін ініціює розширення санкцій проти РФ

Однак список фізичних та юридичних осіб, до яких пропонується застосувати санкції, не оприлюднено.

Кабінет міністрів України ухвалив рішення схвалити та внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони пропозиції щодо застосування строком на три роки персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до фізичних та юридичних осіб. Відповідне розпорядження від 23 травня № 363-р опубліковано на Урядовому порталі.

 

"У зв’язку з триваючою збройною агресією Російської Федерації проти України, сприянням і фінансуванням нею терористичної діяльності в Україні, що призвело до порушення територіальної цілісності України, прав і свобод її громадян, тимчасової окупації частини території, численних людських жертв, реальних та потенційних загроз національним інтересам, національній безпеці і суверенітету... схвалити та внести в місячний строк на розгляд Ради національної безпеки і оборони пропозиції щодо застосування строком на три роки персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до фізичних осіб... юидичних осіб", – йдеться у документі.

 

Однак список фізичних та юридичних осіб, до яких пропонується застосувати санкції, не оприлюднено.

 

Як зазначається, Міністерству закордонних справ після набрання чинності рішенням РНБО про застосування санкцій доручено поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, США та інших держав з метою розгляду ними питання щодо запровадження аналогічних обмежувальних заходів.

 

"Винести питання щодо інформування осіб про застосування до них персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), а також щодо оприлюднення списку таких осіб на розгляд Ради національної безпеки і оборони України", – зазначається в повідомленні.

 

Нагадаємо, 24 травня були оприлюднені оновлені списки осіб, які потрапили під персональні спеціальні економічні й інші обмежувальні заходи (санкції). Загалом до оновленого списку потрапили 1748 фізичних і 756 юридичних осіб.