НОВИНИ

У Молдові визнали конституційним закон про боротьбу з пропагандою РФ

Наголошується, що рішення суду остаточне і вступило в силу з моменту прийняття.

Конституційний суд Молдови визнав відповідним Конституції країни закон "про боротьбу з російською пропагандою". Відповідне рішення суд ухвалив у понеділок, 4 червня.

 

Так, КС відхилив відповідний запит президента Молдови Ігоря Додона. Наголошується, що рішення суду остаточне і вступило в силу з моменту прийняття.

 

Як повідомлялося, 10 січня глава парламенту Молдови Андріан Канду, який за рішенням Конституційного суду виконує обов'язки президента, підписав закон "про боротьбу з російською пропагандою". 

 

Нагадаємо, 7 грудня в Молдові парламент прийняв законопроект щодо обмеження трансляції та ретрансляції російських телеканалів. Відповідну ініціативу підтримав 61 депутат. Законопроект спрямований на обмеження трансляції і ретрансляції на території Молдавії інформаційно-аналітичних, політичних і військових передач з держав, які не ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.

 

Згодом, 20 грудня, президент Молдови Ігор Додон відмовився затвердити законопроект та повернув його до парламенту.

 

5 січня Конституційний суд Молдови ухвалив рішення про тимчасове усунення від посади Додона, а його обов’язки тимчасово передати главі парламенту.