НОВИНИ

Україна закликала Австрію "підняти питання Сенцова" під час візиту Путіна у Відень

Зазначається, що австрійські медіа отримали звернення українського посольства напередодні візиту президента РФ.

Посольство України в Австрії звернулося до тамтешніх медіа напередодні візиту президента Росії Владіміра Путіна із закликом "підняти питання Сенцова". Про це повідомив український посол в Австрії Олександр Щерба у Facebook.

 

За його словами, австрійські медіа отримали звернення посольства напередодні візиту Путіна до Австрії.

 

"Його вирок: 20 років суворого режиму. Його "провина": він нібито планував підірвати пам’ятник Леніну в Криму. Також в нього в колекції був знайдений фільм Лені Ріфеншталь – привід для звинувачень у пропаганді фашизму", - йдеться у заяві.

 

 

Зазначається, що біля двох тижнів український режисер оголосив голодування, вимагаючи звільнити всіх українських політв’язнів, яких утримує РФ.

 

 

"Справа Сенцова – гарна можливість для Австрії виявити себе справжнім політичним посередником та гуманістичною європейською державою, яка готова вступитись за одне окреме життя. Запланований на 5 червня візит Путіна до Відня, напевне, дасть таку нагоду", – наголошується у повідомленні.

 

Нагадаємо, 2 червня сестра режиссера Сенцова Наталія Каплан повідомила, що політв'язню через голодування кожен день колють глюкозу.

 

1 червня на Майдані Незалежності у Києві пройшла акція на підтримку режисера Олега Сенцова та інших незаконно ув’язнених в Росії українців. Варто зазначити, що в акції взяло участь близько 1 тисячі осіб.

 

Так, 31 травня влада Центрального адміністративного округу Москви відмовила у проведенні 2 червня акції #SaveOlegSentsov на підтримку незаконно засудженого українського режисера, якого утримує Росія. Зокрема, посадовці послалися на те, що активісти "будуть заважати містянам і порушувати їхні права".

 

31 травня Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити тиск на Росію через справу незаконно засуджених українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка, яких утримує РФ.

 

Раніше стало відомо, що незаконно засуджений у Росії Сенцов почав отримувати у колонії підтримуючу терапію, наразі стан українця стабільний.

 

Як повідомлялося, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).