НОВИНИ

США готують санкції проти компаній, які беруть участь в будівництві "Північного потоку-2" - ЗМІ

Державний департамент США зазначає, що компанії, які працюють над проектом, мають зважати на усі ризики.

Адміністрація президента США Трампа готується до запровадження санкцій проти енергетичних компаній європейських країн, які беруть участь в будівництві газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє Foreign Policy.

 

Варто зазначити, що санкції можуть посилити напруженість у стосунках між США та Німеччиною, де офіційні особи сильно незадоволені діями президента Дональда Трампа щодо торгівлі, рішенням відмовитися від ядерної угоди з Іраном тощо.

 

За інформацією видання, адміністрація США виступала проти газопроводу з моменту, коли він був вперше був оголошений у 2015 році, а в 2017 Конгрес прийняв законопроект, який передбачає санкції за участь у проекті.

 

Державний департамент США поки не коментує це питання, але зазначає, що компанії, які працюють над проектом, мають зважати на ризики.

 

"Ми чітко дали зрозуміти, що компанії, які працюють у російському секторі енергетичних експортних трубопроводів, беруть участь бізнес-сфері, яка несе ризик санкцій", - сказала прес-секретар Держдепартаменту.

 

Нагадаємо, 22 травня президент Петро Порошенко детально обговорив із президентом Естонії Керсті Кальюлайд питання будівництва російського проекту "Північний потік-2". 

 

Як повідомлялося, 17 травня представник Державного департаменту США Сандра Удкірк заявила, що Сполучені Штати Америки  хочуть запобігти побудові газопроводу "Північний потік-2" і не виключають санкцій проти нього.  Зокрема, вона не виключила, що Вашингтон введе санкції проти "Північного потоку-2" і відзначила, що умови для цього були створені минулого року.

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.