НОВИНИ

Комітет захисту журналістів попереджає працівників ЗМІ про небезпеки в РФ під час ЧС з футболу

Головною загрозою для журналістів під час Чемпіонату світу з футболу в Росії залишається небезпека у контексті цифрових технологій

Комітет захисту журналістів(CPJ) опублікував попередження для представників ЗМІ щодо небезпек, з якими вони можуть зіштовхнутися під час висвітлення фіналу Чемпіонату світу з футболу в Росії. Про йдеться у повідомленні на сайті CPJ.

 

"Згідно з правилами FIFA  для російської влади буде складно ув’язнити окремих репортерів або відмовити у візах для окремих медіа. Але всі, хто висвітлюватиме турнір, можуть опинитися під стеженням. Для журналістів існуватиме ризик насильства, якщо вони захочуть висвітлювати будь-які інші теми, окрім спорту", - йдеться у повідомленні.

 

Варто зазначити, що головною загрозою для журналістів під час Чемпіонату світу з футболу в Росії залишається небезпека у контексті цифрових технологій, зокрема що стосується потенційного викрадення даних

 

Окрім цього, в комітеті порадили журналістам перед від'їздом до Росії перевірити свої сторінки у соцмережах аби виявити, чи не могли раніше ці журналісти публікувати матеріали, котрі "засмутили б керівництво Росії" та видалити такі публікації зі свого профілю.

 

Також в працівників ЗМІ закликають перевірити безпеку акуантів у соцмережах, почистити інформацію на електронних приладах, котрі будуть використовуватись в Росії та встановити на цих приладах криптографічний захист.

 

Крім того, радять в комінеті не застосовувати зарядні пристрої запропоновані невідомими особами.

 

Додамо, що фінальна частина Чемпіонату світу з футболу відбуватиметься з 14 червня до 15 липня в 11 містах Росії.
 

Нагадаємо, у Києві правоохоронці зафіксували 26 подій за участю іноземців, які прибули на проведення фінальних матчів Ліги чемпіонів УЄФА.