НОВИНИ

Президент Естонії закликала називати те, що діється в Україні війною

Керсті Кальюлайд вважає, що варто відмовитися від евфемізмів і називати війною збройне протистояння, яке відбувається на сході Україні та в Грузії.

Під час конференції імені колишнього президента Леннарта Марі глава Естонії Керсті Кальюлайд закликала називати те, що діється в Україні війною, а не замороженим конфліктом. Про це повідомляє прес-служба президента Естонії.

 

"В Україні лише протягом минулого тижня під час обстрілів були вбиті четверо людей, в тому числі 15-річна дівчинка, ще 15 людей отримали поранення. Це не заморожений конфлікт - це війна", - заявила Кальюлайд.

 

Кальюлайд також додала, що цього року минає 10 років, як Захід нічого не зміг зробити з окупацією грузинських територій.

 

 

"Ми уважно добираємо слова, називаючи зловісну лінію окупації в Грузії чимось іншим. Коли я у жовтні запитала у моніторингової місії ЄС, чому ми використовуємо евфемізми на кшталт "адміністративна прикордонна лінія", мені не змогли відповісти. Але це буде втрачене, якщо ми забудемо. Якщо ігноруватимемо. Якщо поставимо наші економічні інтереси на перше, а цінності – на друге місце. Або просто відчуватимемо власне безсилля, вдаючи, наче війна вже не триває тут, в Європі вже четвертий рік" - наголосила президент.

 

За словами Кальюлайд, заснований на правилах демократичний і ліберальний світопорядок збережеться тільки тоді, якщо європейські країни не будуть прикидатися, що нас них чинять тиск ті, хто вважає, що інтереси сильних набагато важливішими, ніж свобода держав і народів.

 

"Є багато переселенців - це гуманітарна катастрофа просто в центрі Європи. Дивовижно, що це сприймається, наче нормальний стан речей: «нормалізували» окупацію частин Грузії, ризикуємо так «нормалізувати» низькоінтенсивний конфлікт в Україні. Я в цьому вбачаю небезпеку. Що ж тоді будемо готові «нормалізувати» далі? Атаки із застосуванням нервово-паралітичного газу в країнах НАТО, наприклад?" - заявила президент Естонії.

 

Нагадаємо, 24 травня президент Естонської республіки Керсті Кальюлайд у рамках робочої поїздки на Донбас відвідала Краматорськ.