НОВИНИ

ОБСЄ закликала звільнити полоненого у Донецьку журналіста Васіна

Зазначається, що блогера вже рік утримують заручником в ОРДО.
Організація з безпеки і співробітництва в Європі вимагає негайно звільнити блогера Станіслава Асєєва, що публікувався в українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав Васін, якого вже рік утримують заручником в ОРДО. Про це йдеться в заяві представника Організації з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра.

 

"Незаконне затримання Станіслава Асєєва несправедливе, його не можна терпіти", - зауважив він.

 

 

Зокрема, він нагадав, що журналіста утримують у полоні вже цілий рік, а відсутність доступу до нього лише посилює побоювання з приводу його долі.

 

"Я закликаю до негайного його звільнення з гуманітарних міркувань і в принципі", - наголосив Дезір.

 

"Я закликаю всі держави-учасниці ОБСЄ посилити тиск на будь-яких відповідних дійових осіб у Донецьку. Усі зацікавлені сторони, які мають вплив у цьому випадку, повинні допомогти в звільненні Станіслава Асєва ", - додав він.

 

Нагадаємо, 21 березня журналіст Асєєв скаржився на стан здоров'я, зокрема на хронічний бронхіт та зубний біль. 

 

Як повідомлялося, 10 січня звільнений з полону бойовиків історик-релігієзнавець Ігор Козловський  повідомив, що Асєєв, якого утримують заручником в ОРДО, зараз перебуває на території арт-заводу "Ізоляці" в окупованому Донецьку. 

 

Нагадаємо, Станіслав Васін писав для "Українського тижня" та інших українських ЗМІ. Із 2 червня він перестав виходити на зв'язок. Учасники тристоронньої контактної групи в Мінську внесли ім'я журналіста з Донецька Станіслава Асєєва в список полонених для обміну.

 

16 липня терористи визнали, що зниклий Асєєв перебуває у них за ґратами. Вони звинувачують журналіста у "шпигунстві", за що можуть незаконно "засудити" до позбавлення волі на 12–14 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.