НОВИНИ

В Італії сформували новий уряд, критики ЄС стали віце-прем'єрами

Лідер ультраправої "Ліги" Маттео Сальвіні очолить МВС, а лідер лівої партії "Рух 5 зірок" Луїджі Ді Майо очолить нове відомство, до якого увійдуть міністерство праці і міністерство економічного розвитку.

В Італії професор права Джузеппе Конте оголосив новий склад уряду.  Про це повідомляє Rai News 24.

 

Зокрема, юрист вдруге отримав мандат від президента Сержіо Матарелли на формування уряду.

 

 

 

Зазначається, що міністерство внутрішніх справ очолить лідер ультраправої  "Ліги" Маттео Сальвіні. Водночас лідер лівої партії "Рух 5 зірок"  Луїджі Ді Майо очолить нове відомство, до якого увійдуть міністерство праці і міністерство економічного розвитку. Крім того,  коаліційні лідери Ді Майо та Сальвіні стануть віце-прем'єрами Італії.

 

 

 

 У свою чергу, головою МЗС Італії став екс-міністр з європейських справ Енцо Моаверо-Міланезі.

 

Наголошується, що міністерство оборони очолить член Р5З Елізабетта Трента, а міністерство економіки та фінансів - Джованні Тріа. 

 

Додається, що міністром у справах Євросоюзу став економіст Паоло Савона, якого раніше президент відмовився затвердити на посаду міністра економіки через його опозицію до єдиної валюти та заяви про необхідність виходу з єврозони.

 

Нагадаємо, 31 травня в Італії лідери лівої партії “Рух п’яти зірок” і праворадикальної “Ліги” вирішили вдруге провести переговори щодо формування нового уряду.

 

28 травня президент Італії Серджо Маттарелла  попросив колишнього представника Міжнародного валютного фонду Карло Коттареллі сформувати технократичний уряд.  Зокрема, Маттарелла зустрівся з Котареллі після того, як кандидата у прем'єри від лівої партії “Рух п’яти зірок” і праворадикальної “Ліга”  Джузеппе Конте відмовився від мандату сформувати новий уряд. Так, причиною стала відмова Маттарелли затвердити запропонованого міністра економіки євроскептика Паоло Савону через його опозицію до єдиної валюти та заяви про необхідність виходу з єврозони.

 

В результаті довготривалих переговорів між лівою партією “Рух п’яти зірок” і праворадикальною “Лігою” (у минулому “Ліга Півночі”) на посаду прем’єра Італії висунули професора права Джузеппе Конте, майже невідомого у політичному колі.

 

Згодом стало відомо, що нова коаліційна угода партій містить пункт про скасування санкцій проти Москви. Так, у даній угоді, копію якої отримало видання Huffington Post Italia, наразі немає підписів. 

 

14 травня лідер популістської партії  "Рух п'яти зірок" Луїджі Ді Майо заявив, що досягнув домовленості про коаліційну програму з ультраправою партією "Ліга".

 

Також 20 квітня лідер італійської партії "Вперед, Італіє!" Сільвіо Берлусконі відкинув можливість формування коаліційного уряду із "Рухом 5 зірок".

 

Так, у березні в Італії були проведені парламентські вибори.  

 

Додається, що під час цьогорічних парламентських виборів вперше була застосована змішана мажоритарно-пропорційна виборча система: одна третина місць визначається за мажоритарною системою, а дві третини - за пропорційною системою.

 

Найбільшу кількість голосів отримала партія "Рух 5 зірок". Водночас найбільшу кількість місць у парламенті отримала консервативна коаліція, до якої входять ультраправа "Ліга Півночі", партія "Вперед, Італіє" і ліва "Партія свободи та рівності".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.