НОВИНИ

Українського консула в Гамбурзі звільнили через антисемітські висловлювання

У МЗС заявили, що копію дисциплінарної справи та результатів службового розслідування буде передано до правоохоронних органів.

Міністерство закордонних справ України повідомило, що українського консула в Гамбурзі Василя Марущинця звільнили з посади. Про це повідомляє прес-служба зовнішньополітичного відомства.

 

"Наказ про звільнення В.І.Марущинця з посади та дипломатичної служби видано 30.05.2018 року", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, дисциплінарною комісією з розгляду дисциплінарних справ МЗС здійснено дисциплінарне провадження у формі службового розслідування.

 

"За результатами якого (розслідування – Ред.) Комісія дійшла висновку, що дії В.І.Марущинця розцінюються як порушення Присяги державного службовця, правил етичної поведінки державних службовців, дії, що шкодять авторитету державної служби", – наголошується в повідомленні.

 

Крім того, у відомстві підкреслили, що Комісія вважає дії консула "несумісними з дипломатичною діяльністю та принципами державної служби та запропонувала застосувати до нього дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення з посади державної служби".

 

"Копію дисциплінарної справи та результатів службового розслідування, резонансні дії якого можуть містити ознаки кримінального злочину (розпалювання міжнаціональної ворожнечі), буде передано для подальшої правової оцінки до правоохоронних органів", – додали в українському МЗС.

 

Нагадаємо, раніше глава МЗС України Павло Клімкін повідомив, що відкрито дисциплінарне провадження стосовно консула України в Гамбурзі Марушинця через нібито антисемітські висловлювання в соціальних мережах.

 

Пізніше Марушинець був відсторонений від виконання службових обов'язків на час перевірки через інформацію про нібито його антисемітські висловлювання в соціальних мережах. 

 

15 травня Міністерство закордонних справ України відкликало на час перевірки через нібито антисемітські висловлювання в соціальних мережах українського консула в Гамбурзі Василя Марушинця.