НОВИНИ

Cпецоперація щодо Бабченка не порушує законодавства України — СБУ

У СБУ зазначили, що шоковий ефект був елементом операції та спрямований на співробітників спецслужб РФ.

Служба безпеки жодним чином не порушила українського законодавства, інсценувавши «вбивство» російського журналіста Аркадія Бабченка та попередивши тим самим замах на нього. Про це повідомив керівник апарату голови СБУ Ігор Гуськов, передає "Громадське телебачення" у четвер, 31 травня. 

 

Гуськов зазначив, що шоковий ефект був елементом операції та спрямований на опонентів — співробітників спецслужб РФ. За його словами, завдання СБУ було «максимально зберегти в таємниці від замовників те, стало відомо СБУ»

 

«Що стосується дій спецслужби, ми керувалися виключно законодавством України та Кримінальним кодексом. Те, що робила і зробила служба, ні на йоту не виходить за рамки нашого законодавства», — наголосив він.

.

На питання, чому не можна було інсценувати поранення Бабченко, Гуськов відповів: «Ви зараз мене запитали те, що хочуть знати співробітники ФСБ».

 

Також Гуськов розповів, що інсценування «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка — спецоперація, яка широко використовується спецслужбами усіх країн світу:

 

«Практика, яку використовувала СБУ, це практика світова. Я приведу один приклад 1982-й, Франція - планувалося схожий злочин, пов'язаний з замовним убивством двох політичних емігрантів ... Схожа практика застосовується спецслужбами США, Великої Британії і дуже активно спецслужбами РФ».

 

Нагадаємо, увечері 30 травня стало відомо, що вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка, яке нібито сталося увечері 29 травня у Києві, інсценували Служба безпеки України та сам Бабченко.