НОВИНИ

Бабченко розповів, як готувався до інсценування свого вбивства

Журналіст зізнався, що місяць підготовки до спецоперації був для нього вкрай важким.

У четвер, 31 травня, відбулася прес-конференція із російським опозиційним журналістом Аркадієм Бабченком, в ході якої він розповів подробиці інсценування свого вбивства. 

 

Підготовка до спецоперації, за його словами, тривала місяць. Журналіст зізнався, що цей місяць був для нього вкрай важким.

 

"Було незрозуміло, скільки виконавців - один, два три. Машина до тебе під'їжджає - ти починаєш параноїти…В перчу чергу оберігалась моя безпека і була придумана легенда, що я підвернув ногу, аби не виходити із дому… Страшно було виходити в магазин, коли розумієш, що все може статися в один момент і не знаєш - скільки людей і за яким рогом тебе чекають", - розповів журналіст.

 

Бабченко повідомив, що у вівторок, 29 травня, о 18:00 до нього приїхав гример.

 

"Ми тренувалися. Він мені показував, як падає вбитий чоловік, як у нього йде кров на пробитій легені. Футболку мою відвезли на окремий манекен і прострелили. Кров була справжня, свиняча. Згустки крові напхали в дірки від куль. Потім всі пішли, ми залишилися одні, дружина зателефонувала в поліцію", - розповів подробиці журналіст.

 

Сказав, що після того, як все сталось, він сидів у морзі і дивився телевізор. Але звідти Бабченка довелося евакуювати в 5 ранку, бо приїхали журналісти і вимагали показати тіло. 

 

31 травня стало відомо, що на розгляд до Шевченківського районного суду міста Києва надійшло клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартоювідносно Германа Бориса Львовича. Зокрема, він підозрюється за за ч.1 ст.14, ч.3 ст.27, ч.3 ст.258 КК України (організація готування до терористичного акту).

 

Нагадаємо, увечері 30 травня стало відомо, що вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка, яке нібито сталося увечері 29 травня у Києві, інсценували Служба безпеки України та сам Бабченко. 

 

Голова СБУ Василь Грицак повідомив, що виконавець замаху на російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка мав нелегально придбати зброю для закладення "баз" в центральній частині України.