НОВИНИ

НБУ повідомив про можливі валютні обмеження у разі відсутності траншу МВФ

Нацбанк може посилювати монетарні інструменти для стримування інфляції.

Національний банк України не заперечує можливості запровадження жорсткої монетарної політики та валютних обмежень у разі, якщо Міжнародний валютний фонд не виплатить Україні черговий кредитний транш. Про це повідомив голова Нацбанку Яків Смолій під час конференції центробанків України та Польщі у четвер, 31 травня, передає "Інтерфакс-Україна". 

 

«Якщо буде зростати інфляційний тиск, то безумовно НБУ буде посилювати монетарні інструменти для стримування інфляції, будемо запроваджувати певні обмеження для попередження виводу капіталу з України», — заявив Смолій.

 

За словами Смолія, питання можливих сценаріїв розвитку подій в разі відсутності чергового кредитного траншу МВФ обговорювалося під час засідання комітету монетарної політики НБУ.

 

Як повідомлялося 8 квітня, уряд розраховує отримати від Міжнародного валютного фонду в 2018 році лише 1,5 мільярда доларів.

 

Раніше заступник голови Національного банку України Дмитро Салогуб повідомляв, що Київ очікує надходження чергового траншу Міжнародного валютного фонду на початку третього кварталу 2018 року.