НОВИНИ

Канадського хакера засудили до 5 років ув’язнення за злам Yahoo на замовлення російських спецслужб

За словами хакера, він не знав, що працює на російських шпигунів.

Уродженця Казахстану Каріма Баратова, який мешкає у Канаді, засудили до п’яти років позбавлення волі за злом Yahoo в 2014 році, що торкнувся 500 мільйонів користувачів. Про це повідомляє Engadget у середу, 30 травня. 

 

Сам хакер заявив, що не знав, що він працює на російських шпигунів, так як не досліджує своїх клієнтів. Баратов визнав себе винним у дев'яти звинуваченнях, а також підтвердив, що зламав щонайменше 80 облікових записів, пов'язаних з російськими спецслужбами. 

 

Слідство вважає, що спецслужби найняли Баратова та інших хакерів з метою доступу до поштових акаунтів американських і російських журналістів, чиновників, співробітників фінансових служб і впливових компаній, представників приватного бізнесу та інших цікавлять осіб. Хакер використовував фішинг для отримання паролів від облікових записів, які потім продавав своїм російським кураторам.

 

У тексті зазначається, що хакер отримав приблизно 1,1 мільйона доларів. Суд постановив виплатити по 250 тисяч доларів за кожне звинувачення — в цілому 2,25 мільйона, а також відшкодувати матеріальний збиток всім постраждалим.

 

Нагадаємо, 24 травня ФБР заявило про зрив можливої кібератаки російських хакерів проти України.