НОВИНИ

"Другий шанс". Популісти Італії домовились про нові коаліційні переговори

Перша спроба сформувати уряд провалилася після того, як президент Італії відмовився затверджувати євроскептика Паоло Савону на посаду міністра економіки.

В Італії лідери лівої партії “Рух п’яти зірок” і праворадикальної “Ліги” вирішили вдруге провести переговори щодо формування нового уряду. Про це повідомляє The Local.

 

Зазначається, що перша спроба сформувати уряд провалилася після того, як президент Італії Серджо Маттарелла відмовився затверджувати запропонованого міністра економіки євроскептика Паоло Савону через його опозицію до єдиної валюти та заяви про необхідність виходу з єврозони.

 

Згодом лідер Р5З  Луїджі Ді Майо закликав до імпічменту глави держави. Водночас лідер "Ліги" Маттео Сальвіні не підтримав ці заклики, однак заявив про необхідність якнайшвидших виборів.

 

Пізніше Ді Майо вибачився за погрозу імпічменту, і замість цього запропонував знайти компромісну фігуру на посаду міністра, а Савоні знайти нову посаду.

 

Читайте також: The Economist: Слуга двох панів

 

"Давайте знайдемо когось із таким самим характером, яку у Савони, і професор Савона залишиться в кабінеті, на іншій міністерській посаді", - зауважив він.

 

У свою чергу, Сальвіні спочатку відхилив пропозицію щодо другої спроби.

 

 "Я провів кілька тижнів у Римі, намагаючись сформувати уряд, це було даремним зусиллям", - сказав він.

 

Однак у середу, 30 травня,  погодився зустрітися з Ді Майо для нових переговорів, хоча заявив, що хоче бачити "ту ж саме команду", як і раніше. 

 

Очікується, що у зустрічі в Римі також візьмуть участь лідер правої партії "Брати Італії" Джорджія Мелоні, яка раніше запропонувала підтримку уряду популістів.

 

Раніше стало відомо, що в Італії позачергові парламентські вибори можуть відбутися 29 липня.  За даними джерел, наближених до головних партій Італії, наразі існує ймовірність, що президент Серджо Маттарелла може протягом наступних декількох днів розпустити парламент і відправити італійців голосувати вже 29 липня. Водночас джерело, близьке до президента, зауважило, що Коттареллі не відзначив на нараді намір відмовитися від свого мандата і що він просто завершує формування свого кабінету.

 

Нагадаємо, 28 травня президент Італії Серджо Маттарелла  попросив колишнього представника Міжнародного валютного фонду Карло Коттареллі сформувати технократичний уряд.  Зокрема, Маттарелла зустрівся з Котареллі після того, як кандидата у прем'єри від лівої партії “Рух п’яти зірок” і праворадикальної “Ліга”  Джузеппе Конте відмовився від мандату сформувати новий уряд. Так, причиною стала відмова Маттарелли затвердити запропонованого міністра економіки євроскептика Паоло Савону через його опозицію до єдиної валюти та заяви про необхідність виходу з єврозони.

 

В результаті довготривалих переговорів між лівою партією “Рух п’яти зірок” і праворадикальною “Лігою” (у минулому “Ліга Півночі”) на посаду прем’єра Італії висунули професора права Джузеппе Конте, майже невідомого у політичному колі.

 

Згодом стало відомо, що нова коаліційна угода партій містить пункт про скасування санкцій проти Москви. Так, у даній угоді, копію якої отримало видання Huffington Post Italia, наразі немає підписів. 

 

14 травня лідер популістської партії  "Рух п'яти зірок" Луїджі Ді Майо заявив, що досягнув домовленості про коаліційну програму з ультраправою партією "Ліга Півночі".

 

Також 20 квітня лідер італійської партії "Вперед, Італіє!" Сільвіо Берлусконі відкинув можливість формування коаліційного уряду із "Рухом 5 зірок".

 

Так, у березні в Італії були проведені парламентські вибори.  

 

Додається, що під час цьогорічних парламентських виборів вперше була застосована змішана мажоритарно-пропорційна виборча система: одна третина місць визначається за мажоритарною системою, а дві третини - за пропорційною системою.

 

Найбільшу кількість голосів отримала партія "Рух 5 зірок". Водночас найбільшу кількість місць у парламенті отримала консервативна коаліція, до якої входять ультраправа "Ліга Півночі", партія "Вперед, Італіє" і ліва "Партія свободи та рівності".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.